Úspěchy Michala Máslíka na druhé nejprestižnější škole světa

Michal Máslík (absolvent naší školy 2012), který má za sebou úspěšně 2 roky studia na Imperial College London, přijel již potřetí seznámit naše studenty s možnostmi studia v zahraničí. Čtrnáct laureátů Nobelovy ceny - vynález penicilinu, radaru, objev holografie a další zásluhy na akademickém poli v celosvětovém měřítku, to je Imperial College London. Michal Máslík získal za dva roky studia již 2 prestižní ceny (Dennis Gabor Prize a Silvanus P. Thompson Prize) pro nejlepšího studenta v ročníku.

Téměř neuvěřitelně, tak trochu jako setkání dvou světů a i přesto díky Michalovu skromnému vystupování velmi přirozeně a nenuceně, probíhalo setkání studentů s naším úspěšným absolventem. Michal posluchače seznámil jak s podmínkami přijímacího řízení, průběhem studia, financováním školného, tak i studentským životem v Londýně. Připomněl, že narozdíl od ČR je ve VB kladen mimořádný důraz na studijní výsledky, kterých dosáhnete u jednotlivých zkoušek, které jsou na Imperial CL výhradně písemné. Právě na ICL je považován za výjimečný výsledek dosažení úspěšnosti nad 70 % - Michal - 1. roč. - 83,81 %; 2. roč. - 85,58 %. Závěrečný potlesk byl tedy zcela na místě a já osobně jsem velmi rád, že Michal přislíbil obdobnou přednášku v aktualizované verzi absolvovat i v příštím školním roce.

Michal Máslík - Nejlepší student ročníku na prestižní britské univerzitě (pořad Slavní neznámí z 23. 2. 2015 internetové televize Stream.cz)

Článek Premiant z královské akademie z týdeníku 5+2 dny (22. 5. 2015)

Zobrazeno: 10340x
ikonaČlánek z týdeníku 5+2 (22. 5. 2015)

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon,