Stříbrná expedice v Železných horách

Stříbrná expedice v Železných horách

Po zajímavém začátku, kdy některé členky expedice málem nestihly vlak, jsme úspěšně dojely do Třemošnice. Odtud naše kroky vedly na rozhlednu Miladu, k níž vedla nepřístupná cesta. Na rozhledně jsme se pokochaly a naobědvaly.

Marně jsme se snažily najít odbočku do lesa, po několika špatných pokusech jsme raději zvolily cestu po silnici. Z důvodu zavřených kempů a oblasti CHKO, v níž jsme se nacházely, jsme první noc přespaly u sester v Hoješínském klášteře. Druhý den už nám počasí tolik nepřálo a schytaly jsme mírný déšt. Paradoxně se nám ale šlo lépe, než první den. Přes Běstvinu a Úhrov jsme se dostaly k lesu, kde jsme si postavily stan. K večeři byly již tradičně těstoviny s masem z konzervy a kečupem. Letos jsme naší pochoutku vylepšily bazalkovým pestem. Po krušné noci plné výstřelů, zvláštních zvuků lesa a zimy jsme si ráno udělaly čaj a snědly poslední kusy závinů. Složily jsme stan a už nás čekala jen poslední etapa do Golčova Jeníkova. S vidinou domova a teplé koupele nám poslední kilometry utekly rychle. V Golčově Jeníkově jsme celou expedici úspěšně zakončily pizzou a sladkou tečkou. Přes všechnu bolest jsme si expedici užily. V neposlední řadě děkujeme našim skvělým hodnotitelům paní Martínkové a panu Rajovi, kteří při nás stáli po celou dobu.

Světluška Serbusová, Bětka Marková, Kája Šilhánová, Naty Plechlová a Bára Pechová.

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
03.07.2021

Zkrácený, ale na zážitky bohatý, vodácký kurz třetích ročníků proběhl na řece Sázavě. V pondělí 28. června 2021 jsme vypluli z Kácova a naším cílem i tábořištěm byl Český Šternberk. 

celý článek
09.07.2021

Dne 1. července 2021 jsme se vydali z nymburského nádraží vstříc naší poslední expedici. Zlatá expedice je zpravidla ta nejnáročnější, jelikož trvá nejdéle, a to 4 dny a 3 noci. My vymysleli hned dva způsoby, jak si onu dlouhou zkoušku zpříjemnit. Zaprvé jsme si našli poměrně zajímavé a originální téma, cesta po filmových lokacích, a zadruhé jsme místo těžkého stanu s sebou nesli na spaní hamaky.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!