Stříbrná expedice: Čtyři borky na cestě

Stříbrná expedice: Čtyři borky na cestě

Na samém začátku jsem se musely vypořádat s jednou komplikací v podobě onemocnění jednoho člena naší, už tak málo početné skupinky. Naštěstí jsme den před odjezdem našly náhradu, která byla ochotná se narychlo sbalit, zachránit náš termín expedice a ještě přivezla spoustu dobrého jídla. Děkujeme Kájo!

Takže se v neděli 13. 6. naše čtyřčlenná  dívčí skupinka nakonec opravdu vydala na stříbrnou expedici Dofe s cílem poznávání rostlin.

Naše trasa se pohybovala v okolí Desné, kde jsme strávily první noc  a Tanvaldu, kde jsme přenocovaly noc druhou.

Počasí nám po celou dobu přálo, pokud nepočítáme pár chvil, kdy jsme umíraly vedrem. S krosnami jsme na první místo k přespání dorazily ve velmi dobrém čase, takže jsem měly čas si připravit vydatný oběd v podobě bavorských klobásek, navštívit rozhlednu a pokochat se výhledem. Jediný malý zádrhel byla ztráta jednoho spacáku na louce s vysokou trávou, takže večerní program byl jasný. Spacák jsme ale nakonec našly, a ani jsme nechytly klíště!

Druhý den ráno jsme se navzájem svěřily, že nám každé byla v noci zima, ale zvládly jsme to. Po složení stanu a dobré bábovce jsme se vydaly na cestu k druhému místu přespání. Vsadily jsme ale spíš na naši orientaci a pomoc od místních, než na mapu, takže jsme nakonec neplánovaně skončily vyčerpaní, se všemi krosnami na vrcholu Tanvaldského Špičáku, kde jsem se čirou náhodou setkaly s našimi vedoucími expedice a dopřály si zasloužený odpočinek. 

Nakonec jsme se všechny shodly, že i když jsme nikdo napůl cesty na kopec nečekal, že tam nakonec dojdeme živý a zdravý, za ten výhled to stálo:)

Druhá noc už byla příjemnější a ráno jsme byly zase plní energie, připraveni vyrazit na autobus, který nás zavezl do Mladé Boleslavi a z ní jsme poté pokračovaly vlakem rovnou do Nymburka. 

Všechny jsme si expedici skvělě užily a máme toho hodně, na co vzpomínat. Máme také zaplněné galerie fotkami rostlin, které jsme po návratu domů určily.

Určitě budeme pokračovat dál a už teď se těšíme na zlatou expedici:)

Anička Švejnohová, Agáta Chyňavová, Ellyn Valesová a Kája Šťastná

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
03.07.2021

Zkrácený, ale na zážitky bohatý, vodácký kurz třetích ročníků proběhl na řece Sázavě. V pondělí 28. června 2021 jsme vypluli z Kácova a naším cílem i tábořištěm byl Český Šternberk. 

celý článek
09.07.2021

Dne 1. července 2021 jsme se vydali z nymburského nádraží vstříc naší poslední expedici. Zlatá expedice je zpravidla ta nejnáročnější, jelikož trvá nejdéle, a to 4 dny a 3 noci. My vymysleli hned dva způsoby, jak si onu dlouhou zkoušku zpříjemnit. Zaprvé jsme si našli poměrně zajímavé a originální téma, cesta po filmových lokacích, a zadruhé jsme místo těžkého stanu s sebou nesli na spaní hamaky.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!