Stříbrná expedice: Čtyři borky na cestě

Stříbrná expedice: Čtyři borky na cestě

Na samém začátku jsem se musely vypořádat s jednou komplikací v podobě onemocnění jednoho člena naší, už tak málo početné skupinky. Naštěstí jsme den před odjezdem našly náhradu, která byla ochotná se narychlo sbalit, zachránit náš termín expedice a ještě přivezla spoustu dobrého jídla. Děkujeme Kájo!

Takže se v neděli 13. 6. naše čtyřčlenná  dívčí skupinka nakonec opravdu vydala na stříbrnou expedici Dofe s cílem poznávání rostlin.

Naše trasa se pohybovala v okolí Desné, kde jsme strávily první noc  a Tanvaldu, kde jsme přenocovaly noc druhou.

Počasí nám po celou dobu přálo, pokud nepočítáme pár chvil, kdy jsme umíraly vedrem. S krosnami jsme na první místo k přespání dorazily ve velmi dobrém čase, takže jsem měly čas si připravit vydatný oběd v podobě bavorských klobásek, navštívit rozhlednu a pokochat se výhledem. Jediný malý zádrhel byla ztráta jednoho spacáku na louce s vysokou trávou, takže večerní program byl jasný. Spacák jsme ale nakonec našly, a ani jsme nechytly klíště!

Druhý den ráno jsme se navzájem svěřily, že nám každé byla v noci zima, ale zvládly jsme to. Po složení stanu a dobré bábovce jsme se vydaly na cestu k druhému místu přespání. Vsadily jsme ale spíš na naši orientaci a pomoc od místních, než na mapu, takže jsme nakonec neplánovaně skončily vyčerpaní, se všemi krosnami na vrcholu Tanvaldského Špičáku, kde jsem se čirou náhodou setkaly s našimi vedoucími expedice a dopřály si zasloužený odpočinek. 

Nakonec jsme se všechny shodly, že i když jsme nikdo napůl cesty na kopec nečekal, že tam nakonec dojdeme živý a zdravý, za ten výhled to stálo:)

Druhá noc už byla příjemnější a ráno jsme byly zase plní energie, připraveni vyrazit na autobus, který nás zavezl do Mladé Boleslavi a z ní jsme poté pokračovaly vlakem rovnou do Nymburka. 

Všechny jsme si expedici skvělě užily a máme toho hodně, na co vzpomínat. Máme také zaplněné galerie fotkami rostlin, které jsme po návratu domů určily.

Určitě budeme pokračovat dál a už teď se těšíme na zlatou expedici:)

Anička Švejnohová, Agáta Chyňavová, Ellyn Valesová a Kája Šťastná

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu