Stříbrná expedice: Čtyři borky na cestě

Stříbrná expedice: Čtyři borky na cestě

Na samém začátku jsem se musely vypořádat s jednou komplikací v podobě onemocnění jednoho člena naší, už tak málo početné skupinky. Naštěstí jsme den před odjezdem našly náhradu, která byla ochotná se narychlo sbalit, zachránit náš termín expedice a ještě přivezla spoustu dobrého jídla. Děkujeme Kájo!

Takže se v neděli 13. 6. naše čtyřčlenná  dívčí skupinka nakonec opravdu vydala na stříbrnou expedici Dofe s cílem poznávání rostlin.

Naše trasa se pohybovala v okolí Desné, kde jsme strávily první noc  a Tanvaldu, kde jsme přenocovaly noc druhou.

Počasí nám po celou dobu přálo, pokud nepočítáme pár chvil, kdy jsme umíraly vedrem. S krosnami jsme na první místo k přespání dorazily ve velmi dobrém čase, takže jsem měly čas si připravit vydatný oběd v podobě bavorských klobásek, navštívit rozhlednu a pokochat se výhledem. Jediný malý zádrhel byla ztráta jednoho spacáku na louce s vysokou trávou, takže večerní program byl jasný. Spacák jsme ale nakonec našly, a ani jsme nechytly klíště!

Druhý den ráno jsme se navzájem svěřily, že nám každé byla v noci zima, ale zvládly jsme to. Po složení stanu a dobré bábovce jsme se vydaly na cestu k druhému místu přespání. Vsadily jsme ale spíš na naši orientaci a pomoc od místních, než na mapu, takže jsme nakonec neplánovaně skončily vyčerpaní, se všemi krosnami na vrcholu Tanvaldského Špičáku, kde jsem se čirou náhodou setkaly s našimi vedoucími expedice a dopřály si zasloužený odpočinek. 

Nakonec jsme se všechny shodly, že i když jsme nikdo napůl cesty na kopec nečekal, že tam nakonec dojdeme živý a zdravý, za ten výhled to stálo:)

Druhá noc už byla příjemnější a ráno jsme byly zase plní energie, připraveni vyrazit na autobus, který nás zavezl do Mladé Boleslavi a z ní jsme poté pokračovaly vlakem rovnou do Nymburka. 

Všechny jsme si expedici skvělě užily a máme toho hodně, na co vzpomínat. Máme také zaplněné galerie fotkami rostlin, které jsme po návratu domů určily.

Určitě budeme pokračovat dál a už teď se těšíme na zlatou expedici:)

Anička Švejnohová, Agáta Chyňavová, Ellyn Valesová a Kája Šťastná

Aktuální informace

15.09.2021

ve čtvrtek 23/9 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

P. Angelik František Fišer, OP

P. Angelik František Fišer, OP (4. 2. 1926-1. 2. 1983), teolog, historik, překladatel Bible, tramp s přezdívkou Rancher a zakladatel RANCHE 7D na úpatí Jedlové v Lužických horách, absolvoval v roce 1948.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Saša Machov

16. červenec 1903

- narodil se Saša Machov (†23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.08.2021

Tadeáš Ďurčanský (budoucí 7MB), náš další stážista v Otevřené vědě 2021, byl zmíněn na jejím Facebooku v souvislosti s řešením problematiky ladění bílého světla, kterým se společně s dalšími dvěma kolegy z jiných středních škol letos zabývá na Fyzikálním ústavu AV ČR, v. v. i.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu