Streetballová liga - poslední zápasy základní části a zajímavý experiment

Streetballová liga - poslední zápasy základní části a zajímavý experiment

     Rekordních 30 zápasů má letos na svém kontě streetová liga. Závěrečné zápasy již pouze kosmeticky upravily tabulku soutěže, takže v pondělí 25. 6. od 10.45 hod. nastoupí týmy Without Name II, Gymnázia Mělník, Profesorů a Do Van Blade k závěrečným bojům v play off. K vidění byl i zajímavý experiment, který zjišťoval kolik metrů naběhá hráč při jednom streetovém utkání. 

     Pokus si na vlastní kůži vyzkoušel jeden z nejběhavějších hráčů soutěže Tomáš Friedel, který si připnul sportestr Garmin se zabudovanou GPS a na konci utkání se jeho výkon zastavil na 982 metrech za 17:30 min. Co se týká samotných zápasů, tak si nejprve tým Gymnázia Mělník poradil s Profesory, kteří tentokrát nedokázali vzdorovat velkému tlaku z Mělníka. V podkošovém prostoru byl absolutním pánem Martin Plešingr, který se při několika doskocích dokonce odlepil oběma nohama od hrací plochy. Dařilo se Aničce F., která nasázela Profesorům 4 trojky + její pohyb dělal unaveným Profesorům obrovské potíže a když k tomu přidáme ještě spolehlivou hru Monči Hamplové nebylo o vítězi pochyb. Gympl Mělník vyhrál rozdílem třídy 21:13. V závěrečném utkání základní části ani enormní snaha týmu Na-To nestačila na rozjeté Gymnazisty z Mělníka, kteří si výhrou 20:5 zajistili druhé místo po zákkladní části. Tým Na-To se s turnajem sice loučí, ale jejich sympatické vystupování je jistě příslibem do dalších ročníků, ve kterých pochopitelně jejich ambice porostou úměrně jejich věku a basketbalovým dovednostem.

29. Gymnázium Mělník - Profesoři 21:13 (Friedelová-10, Plešingr-8, Hamplová-3 x Nedbal-9, Friedel-2, Lébl-1, Mezlík-1)

30. Gymnázium Mělník - Na-To 20:5 (Friedelová-9, Plešingr-8, Hamplová-3 x Kolbaba-3, Paulík-2)

Ke stažení
ikonaStřelecké tabulky po základní části

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
01.09.2022

Projektu Otevřená věda 2022, pořádaného Akademií věd České republiky, se účastní opět několik studentků a studentek našeho gymmnázia. Často se studenti aktivit souvisejích s projektem účastní i během prázdnin. Luděk Melich ze 3.A dokázal svoji stáž rozpracovat velmi intenzivně v prvním pololetí roku 2022 a podařilo se mu zúčastnit se v červenci s jeho projektem mezinárodní konference ve skotském Edinburghu.

V následujícím článku popsal, jaké téma si v Otevřené vědě zvolil a jaké dojmy z konference si přivezl.

celý článek
01.09.2022

 

 

John Schaar  

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

 

 

 

 

Motto školního roku je v souladu s dlouhodobou vizí školy. Chceme být školou, z níž odcházejí odpovědní mladí lidé připravení po všech stránkách na to, že budoucnost vlastní i budoucnost společnosti je v jejich rukou. Mladí lidé, kteří si jsou vědomi, že bez aktivního přístupu, stálého vzdělávání, odvahy a pevných morálních zásad nebudou schopni budoucnost tvořit a stanou se jen pasivními prvky budoucího světa.

 

Nám učitelům motto opět připomíná, co je naší úlohou v přípravě žáků, které formujeme v jejich nejdůležitějším věku od 11 do 19 let. Připomíná nám naši odpovědnost. Současně nás nepřímo vybízí k využívání všech prostředků a všech možností, abychom v naší vzdělávací práci uspěli. 

 

Žákům motto sděluje, že svou budoucnost mají skutečně ve svých rukou. Čím dříve si to uvědomí, tím dříve budou schopni její podobu ovlivňovat. Vybízí je k aktivitě, k činorodosti, k promýšlení svých činů… Sděluje jim, že bez nasazení a bez vlastního přičinění budoucnost vytvářet nelze.

 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.