Streetballová liga - poslední zápasy základní části a zajímavý experiment

Rekordních 30 zápasů má letos na svém kontě streetová liga. Závěrečné zápasy již pouze kosmeticky upravily tabulku soutěže, takže v pondělí 25. 6. od 10.45 hod. nastoupí týmy Without Name II, Gymnázia Mělník, Profesorů a Do Van Blade k závěrečným bojům v play off. K vidění byl i zajímavý experiment, který zjišťoval kolik metrů naběhá hráč při jednom streetovém utkání.

Pokus si na vlastní kůži vyzkoušel jeden z nejběhavějších hráčů soutěže Tomáš Friedel, který si připnul sportestr Garmin se zabudovanou GPS a na konci utkání se jeho výkon zastavil na 982 metrech za 17:30 min. Co se týká samotných zápasů, tak si nejprve tým Gymnázia Mělník poradil s Profesory, kteří tentokrát nedokázali vzdorovat velkému tlaku z Mělníka. V podkošovém prostoru byl absolutním pánem Martin Plešingr, který se při několika doskocích dokonce odlepil oběma nohama od hrací plochy. Dařilo se Aničce F., která nasázela Profesorům 4 trojky + její pohyb dělal unaveným Profesorům obrovské potíže a když k tomu přidáme ještě spolehlivou hru Monči Hamplové nebylo o vítězi pochyb. Gympl Mělník vyhrál rozdílem třídy 21:13. V závěrečném utkání základní části ani enormní snaha týmu Na-To nestačila na rozjeté Gymnazisty z Mělníka, kteří si výhrou 20:5 zajistili druhé místo po zákkladní části. Tým Na-To se s turnajem sice loučí, ale jejich sympatické vystupování je jistě příslibem do dalších ročníků, ve kterých pochopitelně jejich ambice porostou úměrně jejich věku a basketbalovým dovednostem.

29. Gymnázium Mělník - Profesoři 21:13 (Friedelová-10, Plešingr-8, Hamplová-3 x Nedbal-9, Friedel-2, Lébl-1, Mezlík-1)

30. Gymnázium Mělník - Na-To 20:5 (Friedelová-9, Plešingr-8, Hamplová-3 x Kolbaba-3, Paulík-2)

ikonaStřelecké tabulky po základní části

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách.