Zprávy z Limoges

Zprávy z Limoges

Baskeťáci jsou mezi 16 nejlepšími školními družstvy světa!

Po první části mistrovství - 2 vítězství a jedna prohra. První reportáž z místa konání!

16. dubna 2015 se vydalo družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce na sedmnáctihodinovou cestu autobusem na mistrovství světa školních družstev soutěže ISF v basketbalu chlapců do Francie do Limoges. Po  příjezdu následovala několikahodinová akreditace a další čekání na ubytování na hotelu Apart. Každý den ráno po snídani odjíždíme autobusem do některé z 8 sportovních hal, ve které hrajeme svá utkání a sledujeme některé další zápasy 32 družstev chlapců a 28 družstev dívek, které se na soutěž sjely.

Ve čtyřčlenné skupině jsme se postupně střetli s Arménií (82:40), Maďarskem (58:55) a s Lotyšskem (54:84). Tyto výsledky nám zajistily 2. místo ve skupině a postup mezi nejlepších školních 16 družstev MS.
Výsledky, fotografie a další informace najdete na stránkách: www.world-basket-limoges.com, komentáře též na Facebooku Basketbalové akademie Nymburk!

Naše družstvo hrálo ve skupině D

Soupiska:

  • Bubeník Adam
  • Dlugoš Theodor
  • Ivan Marek
  • Kolář Martin
  • Kosík Lukáš
  • Kotásek Eduard
  • Novotný Filip
  • Sarna Patrik
  • Szita Jiří
  • Šiler Martin
  • Vitek Mikuláš
  • Zajíček Vojtěch

Aktuální informace

12.02.2026

Informace a prodej vstupenek na 2. Ples Spolku absolventů gymnázia 13/3/2026

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (23. 7. 1929-11. 1. 2021), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
12.02.2026

Předprodej vstupenek na druhý ročník Absolventského plesu Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce byl zahájen. Slavnostní večer s podtitulem „Zpátky ke kořenům“ se uskuteční 13. března 2026 od 19:00 v prostorách Obecního domu Nymburk – Kokos.

celý článek
19.01.2026

Beseda s investigativní novinářkou Zdislavou Pokornou, které se zúčastnili studenti společenskovědních a politologických seminářů z předmaturitních a maturitních ročníků, se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Studenti projevili výrazný zájem o probíraná témata, aktivně se zapojovali do diskuse a kladli řadu promyšlených a věcných dotazů, které svědčily o jejich orientaci v současném společenském dění.

celý článek