Žáci gymnázia úspěšní na dračích lodích

Žáci gymnázia úspěšní na dračích lodích

V úterý 21. 6. se na nymburském Vesláku konaly závody Dračích lodí. Tato populární akce nalákala na start mnoho posádek z různých škol nymburského okresu. Z naší školy sestavily své týmy následující třídy: sekunda A, prima A i prima B, dále tercie A a jedna složená posádka z žáků tercií a kvart.

Na začátku dne startovaly malotřídky a kategorie 4. - 5. tříd, kam jsme pochopitelně nezasáhli. V kategorii 6. - 7. tříd jsme měli hned tři zástupce ze šesti zúčastněných. Po dvou kolech rozjížděk postoupily do finále o sekunda A a prima A. Prima B se nakonec úspěšně utkala o 5. místo se ZŠ Dymokury. Ve finále jsme bohužel nestačili na ZŠ RAF, sekunda A skončila druhá. Prima A potom obsadila příčku čtvrtou.

 

V nejprestižnější kategorii 8. a 9. tříd se po 2. kole sčítaly časy obou rozjížděk. Směsice žáků tercií a kvart s bubenicí Galčíkovou postupovala do finále s nejlepším součtem dne. Druhá třída, tedy tercie A, jen těsně nepostoupila do finále. Nakonec však vyhrála malé finále o 5. místo.

Posledním závodem dne tak bylo velké finále mezi ZŠ Tyršova 9A, ZŠ Dymokury, ZŠ Tyršova 8A a naší Tercií a Kvartou. Velmi těsně jsme bohužel nakonec nestačili na 8A ze ZŠ Tyršova.

V rámci celkových výsledků Poháru okresu Nymburk jsme pak vybojovali druhé místo, na ZŠ Tyršova jsme nestačili.

Všem žákům děkujeme za nasazení a vzornou reprezentaci.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1960.

Narodil se 30. 12. 1943 v Nymburce. Nebyl doporučen k dalšímu studiu, a proto pracoval jako dělník v Elektroisole v Kolíně.

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!