Výborné krajské kolo florbalistek

Výborné krajské kolo florbalistek

 

Jednoznačně nejúspěšnějším florbalovým týmem naší školy je v letošním školním roce parta děvčat z nižšího gymnázia. Ty jediné postoupily z okresního do krajského kola, které bylo na pořadu 9. prosince 2014 v Kutné Hoře.

 

Zde v hale BIOS bojovalo 11 kolektivů, které byly rozlosovány do tří skupin. Hrálo se systémem „každý s každým“, do finálové skupiny postoupila první dvě družstva. Jednotlivé zápasy se hrály 12 minut.
Skupina
A : Čáslav, Neveklov, Sedlčany, Hořovice
Skupina
B : Týnec n/L, Rudná, Dolní Bousov, Rakovník
Skupina
C : Kutná Hora, Zvoleněves, Nymburk

Dívky nastoupily v této sestavě: Alžběta Galčíková, Zoe Steiner, Eliška Prášilová (3TB), Klára Malá, Tereza Pazderová, Nikola Baščanová, Michaela Frebortová a Anna Václavková (4KB).

Hned první zápas turnaje prověřil naše dívky. Po třech brankách Terezy a gólu Zoe jsme vyhráli se Zvoleněvsí 4:0. Po čtyřech zápasech dalších skupin, ve kterých již naše družstvo sledovalo potenciální protihráčky, přišel druhý zápas naší skupiny – tentokrát byla naším soupeřem domácí děvčata (Kutná Hora). Gól Nikoly byl jediný a znamenal nejen výhru, ale i postup do pětičlenné finálové skupiny.

Finálovou bitvu jsme zahájili skvěle – výborná obrana a branka Zoe znamenaly první finálovou výhru. Potom ale přišly dvě prohry. Nejprve 1:2 s Dolním Bousovem, který celý turnaj odehrál bez jediné ztráty a skončil celkově první, potom 1:4 s Čáslaví, kdy jsme doplatili na střeleckou smůlu a chyby v obraně. Branky v obou zápasech střelila Tereza. Posledním soupeřem byl Rakovník. Naše výhra a současně neprohra D. Bousova v posledním zápase by znamenaly celkové druhé místo a postup do kvalifikace o republikové finále. Družstvo odehrálo jednoznačně nejlepší zápas v turnaji. Perfektní práce Míši v bráně, urputná bojovnost Zoe, spolehlivá, těsná obrana Alžběty a Kláry a úspěšné střely Terezy a Nikoly znamenaly vítězství 2:1. Následná výhra D. Bousova dala propuknout veliké radosti. Podařilo se!!! Postup do dalších bojů se stal skutečností. Kvalifikace o RF se bude konat 25. 2. 2015 v Jičíně.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!