Krajské kolo ve volejbalu chlapců

Krajské kolo ve volejbalu chlapců

     V úterý 3. 12. 2013 se reprezentační volejbalový tým chlapců Gymnázia Nymburk, ve složení Milan Kyncl, Vojta Oupický, Zdeněk Červinka, Martin Goerojo, Štěpán Vejvoda, Vítek Špicar, Pepa Hašek, Martin Keller, Jirka Szita, Marek Šnajdr a Tomáš Formánek, vydal na krajský turnaj do Neratovic.

     Úvodní zápas jsme začali s týmem z Mnichova Hradiště, který jsme v prvním setu ve strhující koncovce vyhráli. Druhý set jsme od začátku vedli a dovedli zápas do vítězného konce. Druhý zápas jsme hráli proti Kladnu, které jsme překvapivě jednoduše porazili. Ve třetím kole zápasů jsme narazili na favorita celého turnaje, Příbram. Do zápasu jsme šli s klidnou hlavou, ze začátku jsme drželi krok se soupeřem, ale v koncovce jsme podlehli zkušenějšímu týmu. Druhý set už Příbram začala hrát svoji hru a vyhrála i tento set. Ve čtvrtém zápase jsme narazili na Odolenou Vodu. Tým nebyl sice suverénně lepší, ale kvalitní hrou nás porazil 0:2 na sety. Tímto smolným zápasem jsme si zkomplikovali celkový průběh  turnaje, protože naším cílem bylo získat druhé, postupové místo. Naštěstí ostatní zápasy dopadly pro nás dobře, a tak nám stačilo vyhrát poslední zápas proti Mělníku, který nevyhrál žádný zápas. Zápas byl trochu vyrovnaný, ale protože jsme hráli o všechno, zápas jsme nepustili a dotáhli do vítězného konce. V konečném výsledku jsme skončili na druhém místě, takže postupujeme do kvalifikace o republikové finále.

     Kvalifikace se uskuteční 9. ledna 2014 v hale TU Liberec na Harcově. Zúčastní se jí vítěz krajského kola Libereckého kraje, kraje Hradec Králové a GYMNÁZIUM NYMBURK. Vítězné družstvo má právo startovat na republikovém finále ve Žďáru nad Sázavou ve dnech 29.- 30.1.2014.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!