VOLEJBAL VI.B – CHLAPCI – kvalifikace na RF

Po dvou letech se dnes v Liberci v kvalifikaci na republikové finále pokoušeli chlapci o postup ve volejbalu středních škol, a opět jim tento postup unikl o těsné dva body, o které prohráli v tiebreaku s Gymnáziem a SOŠPg z Liberce. Více informací najdete v článku Matěje Fiedlera:

V úterý 5. 1. 2016 se konala kvalifikace o republikové finále chlapců středních škol v Liberci.

Hned první nejdůležitější zápas odehrál náš tým Gymnázia Bohumila Hrabala s týmem Liberce. Úvodní set sloužil pro nás spíše k sehrání po zimních prázdninách a se soupeři jsme prohráli. Ve druhém setu jsme už nad svými protivníky vyhráli a dostali se tak do tiebreaku.  Po velkém a vyrovnaném boji v tiebreaku bohužel vyhrál náš soupeř těsným výsledkem 15:13.  Druhý zápas jsme odehráli proti týmu z Jičína. Ten jsme už dokázali bez větších problémů porazit 2:0 na sety.

Tým Liberce uhájil vítězství proti Jičínu, a tak tiebreak v prvním zápasu byl rozhodující pro postup. Do republikového finále se bohužel pro nás nominoval tým Liberce.

Matěj Fiedler, 2A

Konečné pořadí:

1. Gymnázium a SOŠPg Liberec – postup na RF

2. Gymnázium B. Hrabala Nymburk

3. Lepařovo gymnázium Jičín

Složení týmu : Martin Goerojo, Jáchym Křížek, Vítek Špicar, Filip Žák, Artur Hnát, Matěj Fiedler a Jakub Kotas

Ke stažení
ikonaVýsledky kvalifikace na RF ve volejbalu chlapců

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.