Vítězné republikové finále v basketbalu

Vítězné republikové finále v basketbalu

Žďár nad Sázavou byl městem, ve kterém 29.-30. 1. 2015 soupeřila školní basketbalová družstva kategorie VI.B (1997-2000) v Republikovém finále AŠSK ČR. Jednou z šesti zúčastněných škol v kategorii chlapců bylo i Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. A vystoupení našich žáků v celém letošním ročníku této postupové soutěže bylo nádherné, skvělé...

První den soutěže se nejprve odehrály zápasy ve dvou tříčlenných skupinách. Do naší skupiny z kvalifikace postoupilo Gymnázium Blansko (vítěz z Brna) a Gymnázium Jihlava (nahradili vítěze z Prahy). Druhou skupinu tvořila SŠ Mendelova Nový Jičín společně s gymnázii Bystřice nad Perštejnem (družstvo pořádajícího regionu) a Novou Pakou (Královéhradecko). Slavnostního zahájení se zúčastnili představitelé města a regionu, přítomna byla i předsedkyně Výboru fair play, úspěšná olympionička Květa Jeriová-Pecková.
Utkání se hrála na 4x6 minut. V prvním zápase jsme mohli sledovat své soupeře. Brzy bylo jasno, Blansko porazilo Jihlavu přesvědčivě 55:30. Stejně jednoznačně dopadl úvod druhé skupiny – Nový Jičín porazil Bystřici n. P. 59:26. Naším soupeřem potom bylo Blansko. Od začátku zápasu naší žáci, členové U17 a U19 BA Nymburk, pod vedením svého trenéra Pavla Beneše (asistenta trenéra národního týmu mužů) soupeře dostávali pod velký tlak a zvítězili 55:34. Ve druhé skupině: Nový Jičín – Nová Paka 68:28. Náš druhý zápas s Jihlavou skončil snadným vítězstvím v poměru 69:26. V boji o druhé místo v posledním zápase porazila Nová Paka Bystřici n. P. 41:26 a stala se naším semifinálovým soupeřem.
Po ubytování v Domově mládeže a večeři jsme natěšeni vyhlíželi semifinálového soupeře z Nové Paky, jehož vedení nám zkomplikovalo svými protesty předcházející kvalifikaci. Jaké bylo naše překvapení, když soupeř ve stanoveném čase (19:00) na utkání nedorazil. Po dohodě s vedením AŠSK jsme soupeři prodloužili čekací dobu a s půlhodinovým zpožděním zahájili “vraždění neviňátek“. Konečný stav 97:19 má chybičku pouze v tom, že nepadla stovka. Ve druhém semifinále nedokázali hráči Blanska zopakovat výkon proti nám a Novému Jičínu podlehli překvapivě vysoko 35:56.
Do soutěže dívek se probojovalo 5 družstev, jejich boje probíhaly v jiné hale. Vítězkami se staly domácí hráčky ze Žďáru nad Sázavou.
Místo pololetního volna čekaly v pátek všechny týmy zápasy o konečné pořadí. Jihlava skončila po výhře nad Bystřicí n. Perštejnem pátá (40:26). O bronz Blansko lehce porazilo Novou Paku 58:28.
A na řadě bylo finále. Do něho bohužel již nenastoupil zraněný Adam Bubeník. Úvod finále nám vyšel výborně, po první čtvrtině jsme vedli 17:7. Hráči N. Jičína neměli tak početnou a kvalitní lavičku, ale měli ve svém středu nejlepšího střelce turnaje. Poločas 36:19. V podobném duchu kluci odbojovali celý druhý poločas. Konečný výsledek byl 64:35.
A vypukla radost. Nejen nad celkovým vítězstvím v turnaji, ale i z možného postupu do Mistrovství světa školních kolektivů, soutěže kterou řídí ISF (Mezinárodní federace školního sportu) sídlící v belgickém Bruselu. Medaile předávali společně hejtman kraje, předseda AŠSK ČR a nejlepší český horolezec Radek Jaroš, který je jedním z 15 lidí na světě, kteří mají za sebou všechny osmitisícovky.

Soupiska našeho sružstva:
7MB - Adam Bubeník, Theodor Dlugoš
3.A - Patrik Sarna
2.A - Martin Kolář
6XA - Mikuláš Vitek
6XB - Eduard Kotásek
5QA - Martin Šiler
5QB - Filip Novotný, Vojtěch Zajíček
Radost jsme měli ze hry všech hráčů, nejlepším a nejplatnějším hráčem turnaje byl vyhlášen Vojta Zajíček. Ze zdravotních důvodů se nezúčastnili Lukáš Nečas, Marek Ivan a Lukáš Kosík.

Závěrem veliká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci našeho gymnázia a hodně štěstí a dobrou střeleckou formu na hrách ISF Basketball v Limoges ve Francii 17.- 25. 4. 2015.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Akad. mal. Helena Ambrosová

Absolvovala v roce 1952.

Narodila se 31. 8. 1934 v Liptovském Mikuláši. 

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!