Vítězná kvalifikace

Vítězná kvalifikace

Kvalifikace o republikové finále skupiny „C“ v basketbalu chlapců kategorie IV. se konala 11. dubna 2017 ve Sportovním areálu v Jičíně. Soupeřem nám byli vítězové krajského finále libereckého a královehradeckého kraje, konkrétně ZŠ Ještědská, Liberec a ZŠ Husitská Nová Paka. Hrálo se o právo startovat v republikovém finále     26. – 27. dubna v Pardubicích. Jednotlivé zápasy se hrály 2x10 minut.
Družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce do turnaje nastoupilo již v tradiční sestavě: 4KA – Matěj Novák a Troy Swingler, 4KB – Jan Pavlíček a Ondra Laš, 3TA – Ondra Hodač, 3TB – Dominik Najman, Filip Kábrt, Jakub Formánek.

V úvodním zápase se střetli naši soupeři a ve velmi vyrovnaném utkání zvítězila Nová Paka 47:41. Při sledování utkání nešlo přehlédnout, že v obou týmech nastoupila dvojice velmi kvalitních hráčů z extraligových a ligových soutěží. V podobném složení hrálo družstva Kolína, s kterým jsme utrpěli jedinou prohru v kole krajském.
Naším prvním soupeřem byl Liberec. Po výborném výkonu v útoku, ale hlavně skvělé hře v obraně jsme zápas dovedli do „jednoduchého“ vítězství 37:14.
Poslední zápas bylo opravdové finále, ve kterém vítěz bral vše. Novopačtí byli těžkým soupeřem. Příkladná morálka, obětavost a bojovnost našich kluků, spojená s opět výborně fungující obranou a solidní úspěšností střelby dovedly naše hráče až k poměrně vysoké výhře 41:24. A mohl se slavit postup do RF. Kromě hráčů patří veliké díky i rodinným příslušníkům hráčů za jejich podporu při jednotlivých zápasech i za báječnou atmosféru mimo utkání.
Hodně zdaru na republice!!!

Více obrázků na:
http://zkumavka66.rajce.idnes.cz/Basket_-_kvalifikace_na_MCR_-_11.4.2017/

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (…12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!