Úspěšná kvalifikace

Úspěšná kvalifikace

Jičín byl 10. 4. 2014 dějištěm kvalifikace o republikové finále v basketbalu chlapců ZŠ a víceletých gymnázií, do které se družstvo naší školy probojovalo z druhého místa v kole krajském.

     V turnaji bojovala trojice škol o jediné postupové místo. Shodou okolností se zde sjely stejné školy jako v loňském roce – ZŠ Chrastava, Gymnázium a SOŠPg Nová Paka (loňský vítěz) a Gymnázium Nymburk.
     Na soupisce naší školy byli: Robin Švarc, Lukáš Mareš, Honza Krumpolec, Vilém Valenta, Petr Pavlíček a Martin Goerojo. Chyběl tedy Martin Šiler, který měl být hlavní oporou mužstva.
     V úvodním střetnutí kluci nastoupili proti Chrastavě, v jejímž dresu hráli borci z Liberce. Po počáteční nervozitě se začaly dařit rychlé akce a zápas byl rozhodnut – výhra 38:25. Hrálo se 2x10 minut čistého času. Ve druhém zápasu stejného soupeře porazili i hráči Nové Paky – 43:25.
     Třetí - poslední - zápas musel rozhodnout. První malé vítězství přišlo již na úvod, kdy Martin Goerojo vyhrál střihání o to, které družstvo na své modré dresy navleče ošklivé rozlišováky. Hned od úvodu zápasu naši hráči vedli, po první půli o 10 bodů. To již ale nebylo možné střídat, jeden z nejplatnějších hráčů - Robin - se vyfauloval. Vedení se chvílemi ztenčovalo, ale kluci zápas k vítězství dovedli. Pomohl k tomu i krásný koš Martina po čtyřtaktu, Petrova trojka, doskoky Viléma pod oběma koši, Lukášův přehled či Honzova urputnost a bojovnost.
     Kluci se tedy, po vzoru hráčů z vyšších ročníků, probojovali na republiku, která se bude hrát v Jindřichově Hradci 29. a 30. 4. 2014. Gratulujeme a držíme palce.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!