TOP 12 ZÁPAD - KLATOVY

09.05.2012
TOP 12 ZÁPAD - KLATOVY

Od středy 9. 5. do pátku 11. 5. se ve čtyřech klatovských halách konal TOP 12 Západ Poháru ministra školství v basketbalu chlapců a dívek středních škol.

V zahajovacím utkání naší skupiny porazili hráči OA Svatoslavova Praha chlapce z Liberce 74:64. Vítězné družstvo tvořili převážně hráči USK Praha, kteří se v nedávné době stali Mistry ČR v kategorii U 19. Náš středeční zápas s tímto družstvem ovlivnilo více než čtyřhodinové cestování, přílišný respekt ze soupeře, nervozita, nezkušenost a mládí našich hráčů. Prohra 33:53.

Ve čtvrtek ráno nás čekal opět těžký soupeř - Gymnázium Liberec.  Hned od úvodu dominovali pod oběma koši naši pivoti Martin Plešingr a David Kachel, perfektně organizováni Martinem Vaňkem. V základu se dařilo Honzům - Zahrádkovi a Marešovi. Nezklamali ani ostatní členové týmu - Radek Kovač, Luka Lukaševič, Michal Vejtruba a Ivan Bartoš. Protože se dařily pohledné a rychlé protiútoky, doskakování i střelba, skončil zápas naším vysokým vítězstvím 60:37, které nám vyneslo ve skupině druhé místo, a tím další boje ve skupině o 5. - 8. příčku.

Ve čtvrtek odpoledne byl naším soupeřem Loket, v jehož dresech nastoupili hráči Karl. Varů. Ve velmi vyrovnaném utkání se ve vedení střídala obě družstva. V polovině zápasu jsme vedli o 5 bodů, po třetí čtvrtině jsme o 3 body prohrávali. Konečný výsledek byl 52:45 v náš prospěch.

Večerní společenský program v KD Družba byl přípravou na poslední zápas - v pátek ráno jsme bojovali o celkové 5. místo s družstvem GČON České Budějovice, v jehož sestavě byla hned čtveřice extraligových hráčů. Zápas se nám příliš nevydařil, po prohře 33:60 jsme skončili celkově na 6. místě. Toto umístění považujeme za pěkný úspěch našich mladých hráčů a gratulujeme jim.

Vítězem turnaje se stalo sportovní gymnázium Přípotoční Praha (druhá polovina družstva USK doplněná hráči Sokola pražského), které ve finále porazilo Domažlice 74:33, třetí místo vybojovala OA Svatoslavova po výhře nad Děčínem. Soutěž děvčat ovládly hráčky Strakonic, které ve velmi dramatickém finále překvapivě porazily dívky z Přípotoční Praha.

Vítězové v obou kategoriích se ještě utkají systémem doma - venku s vítězi TOP 12 Východ (hrálo se ve stejném termínu v Ostravě) o celkové vítězství a zisk Poháru ministra školství. Výsledky všech zápasů obou turnajů TOP 12, televizní sestřihy a osobní statistiky všech hráčů lze nalézt na stránkách www.mladeznickysport.cz.

 

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!