Studenti Gymnázia Nymburk vyplavali 3 poháry!

Studenti Gymnázia Nymburk vyplavali 3 poháry!

Ve středu 5. 12. 2012 bylo na nymburském bazénu pořádáno Okresní kolo v plavání základních i středních škol.

Soutěž družstev spočívala jednak v obsazení všech individuálních disciplín 50 m M, Z, P, K a pak také v soutěži štafet na 4x 50PZ a 6x 50VZ.

Velkým a ne moc příjemným překvapením, bylo zjištění pořadatelů, že jsou přihlášeny pouze dvě školy. Jednalo o naše Gymnázium a o ZŠ Komenského Nymburk.

Vzhledem k tomu, že bylo již všechno předpřipravené, závody proběhly.

Družstvo st. dívek ve složení: Anežka Nováková, Eliška Hradilová, Míša Vecková, Radka Vosejpková, Karolína Nollová a Pavla Zábrahová nemělo konkurenci a vyplavalo 1. místo.

Družstvo ml. dívek – Agáta Čechová, Saša Šimonová, Míša Frebortová, Tereza Jeřábková, Vendula Žampová a Bára Parschová předplavaly dívky ze ZŠ Komenského a obsadily také 1. místo.

Chlapecké družstvo ve složení: David Noll, DavidVolák, Jakub Rejda, Vojtěch Vejvoda a Jan Zavadil  se umístilo na 2. místě, těsně za chlapci ze ZŠ Komenského.

Plavecké závody 2012 jsou již minulostí a na tomto místě bych rád poděkoval všem zúčastněným plavcům naší školy za bojovnost!

S nadsázkou můžeme hovořit o malé přípravě na Mistrovství ČR, které teď někteří elitní nymburští plavci, budou během tohoto víkendu, absolvovat.

Palce budeme držet -  Míše Frebortové, Agátě Čechové, Davidu Nollovi a Saše Šimonové!

Hodně štěstí!

Michal Hrstka

-----------------------------------

Fotogalerie závodu (klikněte)

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!