Studenti Gymnázia na Pražském maratonu

Studenti Gymnázia na Pražském maratonu

V rámci pražského Volkswagen Maratonu se v neděli 12. 5. konalo finále Juniorského maratonu, tedy závodu školních štafet na trati 42,195 km. Družstvo Gymnázia Nymburk si možnost startu a postup vybojovalo 25. 4. v Kutné Hoře, kde jsme v semifinále skončili druzí.

Finálového závodu se zúčastnilo celkem 30 týmů ze všech krajů republiky. Mezi favority patřila zejména sportovní gymnázia a ty školy, které mohou čerpat ze silných lyžařských oddílů jako např. Jablonec nad Nisou, Jilemnice nebo Vimperk. Náš tým byl složen z velmi mladých běžců, když dokonce tři z nich patří ještě na nižší gymnázium, tedy do 9. třídy! Na start se první ze štafet juniorského maratonu postavili hned po bok keňských běžců a někteří z nich se pokoušeli držet krok s profesionálními atlety. To se podařilo pouze jedinému z nich, student ostravského Sportovního Gymnázia Dany a Emila Zátopkových předával na 4. kilometru asi 20 metrů před smečkou černých běžců. Právě ostravský gympl si nakonec v čase 2:30:16 doběhl pro vítězství. Naše štafeta se pohybovala mezi 27. místem po prvním úseku až po 12. místo, na kterém jsme se ocitli ještě na 35. kilometru závodu. Nakonec jsme v čase 2:49:12 finišovali na 15. místě, tedy přesně v polovině startovní listiny. O pouhých 11 vteřin za námi skončilo poděbradské Gymnázium, které nás v semifinále dokázalo porazit.

Kompletní výsledky

Do budoucna má naše družstvo velký potenciál, neboť většina běžců může startovat ještě minimálně další dva roky, někteří dokonce čtyři!

Gymnázium Nymburk reprezentovali:

Jan Zahrádka, Josef Hašek, Kateřina Procházková, Radek Kovač, Anežka Nováková, Martin Labuta, Tereza Javůrková, Matěj Hrouda, Jakub Vojáček a Martin Vaněk.   

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Svět v roce založení školy

Giovanni Giolitti ministerským předsedou Itálie

3. listopad 1903

Liberál Giovanni Giolitti se stal italským ministerským předsedou. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!