Okresní přebor ve stolním tenisu

Okresní přebor ve stolním tenisu

V pátek 10. 10. 2014 se v DDM Symfonie Poděbrady konal okresní přebor ve stolním tenisu kategorie V. (střední školy). Do bojů vstoupila i dvě družstva naší školy:
Martin Hošek, Josef Kubálek, Patrik Mejzr a Martin Keller tvořili tým A,
František Čamr, Vojtěch Drška a Václav Jisl tvořili tým B (pozváni pořadatelem – hráli na divokou kartu).

Soupeřem jim byla družstva: SOŠ zemědělská Poděbrady, SOU Poděbrady, GJP Poděbrady a Ekogymnázium Poděbrady. Šestice odehrála své zápasy ve dvou tříčlenných skupinách, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“.
Družstvo A ve skupině narazilo na největšího favorita – GJP Poděbrady, které v loňském roce postoupilo až do republikového finále. Prohra 7:2 a následné vítězství s Ekogymnáziem 8:1 znamenaly boj o bronz. V něm naši pingpongáři (spíš gymnasté) prohráli velmi těsně s SOŠ zeměd. 4:5 a skončili čtvrtí.
Družstvo složené z kvartánů hrálo všechny zápasy velmi vyrovnaně. Kluci ve skupině dvakrát zvítězili a v boji o první místo podlehli GJP poměrem zápasů 4:5. Prohra ve finále znamenala celkové druhé místo, které je příslibem do dalších bojů.
Všem patří poděkování za dobrou reprezenataci naší školy.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Svět v roce založení školy

Vynález elektrokardiografu (EKG)

3. listopad 1903

Holanďan Wiliem Einthoven veřejně předvedl jím vynalezený elektrokardiograf.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!