Středoškolská futsalová liga

17.01.2012

V dalším kole středoškolské futsalové ligy narazilo 17. ledna naše mužstvo v Kolíně na týmy SOŠ a SOU Nymburk, ZSŠ Čáslav a pořadatelský SOŠ a SOU Kolín.

První zápas sehrál tým Gymnázia Nymburk s týmem COPu. Zápas se vyvíjel od prvních minut podle našich představ. Hned v úvodu utkání se po krásných individuálních akcích dvakrát prosadil Matěj Novotný, a když pak svými dechberoucími zákroky několikrát podržel náš tým gólman Tomáš Kouba, bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Náš tým byl po celou dobu utkání jednoznačně lepší a zaslouženě zvítězil 4:1. Byli jsme tak svědky historického okamžiku, kdy náš tým dokázal v jednom ročníku ligy třikrát po sobě porazit právě tým SOŠ a SOU Nymburk, což někteří protihráči těžce nesli.

Druhý zápas jsme sehráli s celkem Čáslavi. Utkání pro nás nezačalo ideálně, když jsme brzy inkasovali. Celý zápas jsme pak ale soupeře, převážně díky precizní defenzivní práci Matěje Jareše, nepustili do vážnější šance. V závěru utkání pak zaslouženě vyrovnal Dominik Hodboď. V době, kdy vrcholil náš tlak a směřovali jsme ke vstřelení vítězného gólu, jeden z hráčů Čáslavi trefil míčem hasícího přístroj a na dobrou půlhodinu tím přerušil zápas. Zároveň také v podstatě zajistil Čáslavi dělbu bodů za konečný výsledek 1:1.

Třetím a posledním soupeřem byl tým Kolína. Do zápasu nastupovaly oba týmy s vidinou postupu do další fáze futsalové ligy a podle toho taky střetnutí hned od začátku vypadalo. Oba vsadily na ofenzivní taktiku, ale mužstvo Kolína mělo v utkání více štěstí a tak již v poločasu vedlo 5:0. Celý druhý poločas bylo naše mužstvo výrazně lepší, ale nedokázalo proměňovat své šance. Jediným světlým okamžikem zápasu byla nádherná individuální akce jednoho z našich nejlepších hráčů, Jiřího Nolla, který sám prokličkoval celé hřiště, a pak nechytatelnou ranou propálil kolínského gólmana. Konečný výsledek byl pro nás krutých 1:6.

Touto prohrou týmu Gymnázia Nymburk účast naší školy ve středoškolské futsalové lize končí.

Složení týmu GNbk: Tomáš Kouba, Milan Peterka, Ivo Ryšavý, Matěj Jareš, Matěj Červ, Martin Švach, Jiří Noll, Matěj Novotný, Dominik Hodboď, Václav Hajný, Jakub Kubečka, Tomáš Krušinský, Radim Prokop, Lukáš Kaňka

Utkání
SOŠ a SOU Kolín : ZSŠ Čáslav 2:1
Gym. Nymburk : SOŠ a SOU Nymburk 4:1
SOŠ a SOU Kolín : SOŠ a SOU Nymburk 5:3
ZSŠ Čáslav : Gym. Nymburk 1:1
ZSŠ Čáslav : SOŠ a SOU Nymburk 8:2
Gym. Nymburk : SOŠ a SOU Kolín 1:6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledovka:

1. SOŠ a SOU Kolín               3     3 0 0        13:5            9
2. ZSŠ Čáslav                       3     1 1 1        10:5           4
3. Gymnázium Nymburk         3     1 1 1          6:8           4
4. SOŠ a SOU Nymburk          3     0 0 3          6:17          0

Lukáš Kaňka, 8OB

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!