Středoškolská futsalová liga: vítězství ve 2. kole

Středoškolská futsalová liga: vítězství ve 2. kole

Dnes se hrálo již 2. kolo Středoškolské futsalové ligy. Po minulém kole, které naši hráči suverénně ovládli, bylo očekávání veliké. Los nám přidělil SOŠ a SOU Hubálov a EKO Gymnázium Poděbrady.

První utkání jsme hráli proti SOU Hubálov. Ze začátku se hrál opatrný futsal, jako první se prosadili hráči naší školy. Následně jsme hru kontrolovali a přidali jsme další góly. V poločase jsme vedli 3:1. Hned po přestávce jsme zvýšili na 4:1 a zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže náš soupeř se nevzdal a po několika chybách v obraně dokázal skóre srovnat na 4:4. Poté přišla série několika šancí, ale štěstí při nás v tomto utkání nestálo. Naši hráči bohužel v tomto zápase nepodali dobrý výkon. A tak zápas skončil výsledkem 4:4.

Další utkání jsme odehráli proti EKO Gymnáziu Poděbrady. Hned od začátku se s góly roztrhl pytel. A po dvou minutách byl stav 2:2. Poté jsme vzali vývoj utkání do svých rukou, po několika krásných akcích jsme se dostali do vedení 6:2. Do druhé půle jsme šli s cílem vstřelit co nejvíce gólů, protože jsme čekali, že o postupu bude rozhodovat skóre. Ale ze začátku se nám to moc nedařilo, až ke konci zápasu jsme se rozstříleli a po gólech hráčů ze 3.A (Kubálek, Jareš, Šnajdr, Keller, Mejzr) a několika krásných gólech Jakuba Klímy bylo konečné skóre utkání 13:3. Tento výsledek nám dával velkou naději na postup.

Poslední utkání mezi SOU Hubálov a EKO Gymnáziem Poděbrady skončilo 9:4.

Naše Gymnázium se umístilo na prvním místě, což znamená postup do 3. kola Středoškolské futsalové ligy. Všichni naši hráči si zaslouží pochvalu. Velkou pochvalu si také zaslouží náš trenér Lukáš Lipták, protože jeho taktika byla klíčem k úspěchu.

Tým GNBK: Plaček - Keller, Jareš, Dvořák, Bodnár, Kubálek - Šnajdr, Mejzr, Pokorný, Klíma, Rejda, Kolbaba, Raška

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!