Středoškolská futsalová liga - postup z 1.kola

Středoškolská futsalová liga - postup z 1.kola

V pátek 4.11. se v hale BIOS konalo 1.kolo Středoškolské futsalové ligy. V loňském roce jsme se v této soutěži dostali až do finále divize (tedy Středočeského kraje), ovšem hned pětice klíčových hráčů opustila po úspěšně vykonané maturitě naší školu. Otázkou tedy bylo, jak se s odchodem vypořádáme.

Do turnaje jsme byli nalosování společně se SOŠ a SOU Nymburk, HŠ Poděbrady a Gymnáziem Jiřího z Poděbrad. Turnaj se odehrál klasickým systémem každý s každým, postup do 2.kola měly zajištěn první dva týmy.

První zápas jsme sehráli s poděbradským Gymnáziem. Díky šťastné trefe po rohovém kopu a dvou dalších gólech jsme vedli 3:0, do poločasu však ještě soupeř snížil na 1:3. Druhá půle proběhla bez komplikací a zápas jsme tak vyhráli 3:1. Hned po té následoval souboj s HŠ Poděbrady. Velmi dobrý výkon v obraně a tři proměněné šance znamenaly vítězství 3:0.

Následně se utkalo Gymnázium Jiřího z Poděbrad se SOŠ a SOU Nymburk (2:3) a HŠ Poděbrady s Gymnáziem Jiřího z Poděbrad (2:4). Tyto výsledky nám již zaručovaly postup, společně se SOČ a SOU Nymburk. Závěrečný duel právě se SOŠ a SOU nám posloužil jako ideální test pro všechny hráče. Vedení v poločase 2:1 jsme však nedokázali zužitkovat a po několika neproměněných šancích jsme prohráli 3:5.

 

 

Tabulka:

 

1. SOŠ a SOU Nymburk                                            3    3  0  0      10:6                  9 bodů

2. Gymnázium B.Hrabala Nymburk                            3    2  0  1        9:6                  6

3. Gymnázium Jiřího z Poděbrad                               3    1  0  2        7:8                  3

4. Hotelová škola Poděbrady                                    3    0  0  3        3:9                  0

 

Tým GBHN: Plaček – Dvořák, Touš, Bodnár, Kolbaba, Vlach, Koniuk, Zoubek, Holý, Dědek, Filip, Raška, Mojžíš, Trnečka, Klíma.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Svět v roce založení školy

Nafukování trustů

Americký Kongres schválil zákon omezující tzv. nafukování trustů tím, že rozšiřování trustů podléhá rozhodnutím generálního prokurátora. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!