Středoškolská futsalová liga: K.O. ve třetím kole

Středoškolská futsalová liga: K.O. ve třetím kole

V úterý 13. 1. se naši studenti zúčastnili 3. kola Středoškolské futsalové ligy. Los nám přidělil znovu SOŠ a SOU Nymburk a favorizovaný tým SOŠ a SOU stavební Kolín. Vítěz tohoto turnaje postupoval do rovněž tříčlenného finále Středočeského kraje, kam se našemu gymnáziu podařilo postoupit pouze dvakrát v historii. Nyní jsme měli šanci na postup číslo tři!

První utkání jsme odehráli proti SOŠ a SOU Nymburk. Hrál se dobrý futsal, ale větší kvalita byla vidět na straně našich studentů. V klidu jsme si dokráčeli pro výhru 5:3.

Další utkání jsme odehráli proti největšímu favoritu turnaje SOŠ a SOU stavební Kolín. První minuty patřili překvapivě našim hráčům. Do první šance se dostal Patrik Mejzr, ale vylámal si zuby na brankáři. O minutu později vystihl rozehrávku Štěpán Jareš a řítil se sám na branku, ale opět předvedl fantastický zákrok brankář. Poté se hra přesunula na naši polovinu a soupeř si s námi začal dělat, co chtěl. Za minutu jsme inkasovali 3 góly. Skóre narůstalo, ale naši hráči se nemohli prosadit. V největší šanci se ocitl Marek Šnajdr, ale brankář čaroval. Do poslední šance zápasu, se dostal Štěpán Jareš, ze dvou metrů vyslal ránu jako z děla. Bohužel gólman soupeře působil jako zeď. Výsledek utkání pro nás skončil ostudně 0:12.

Utkání mezi SOŠ a SOU Nymburk a SOŠ a SOU stavební Kolín skončil 3:7, což znamenalo postup Kolína do krajského finále. Gymnázium B. H. Nymburk skončilo na druhém, nepostupovém místě.

Nutno podotknout, že všichni hráči si zaslouží pochvalu, během uplynulých zápasů ukázali svou kvalitu, bohužel na hráče z Kolína to zdaleka nestačilo. V našem týmu nebyl ani jeden student čtvrtého ročníku, všichni tak mohou hrát i příští rok.

Tým GNBK: Plaček - Keller, Jareš, Dvořák, Němec, Kubálek - Šnajdr, Mejzr, Pokorný, Raška, Moník

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!