Středoškolská futsalová liga: další vítězství a postup

V úterý 20.12. se futsalový tým Gymnázia Nymburk zúčastnil druhého kola Středoškolské futsalové ligy. V divizi B (Střední Čechy) nám los určil znovu COP Nymburk a nově SOŠ Poděbrady. Hned v prvním zápase dne jsme se střetli se sousedním COPem.

V minulém kole jsme COP Nymburk porazili 12:2, ale dnes už výsledek tak jednoznačný nebyl. Po rychlém vedení 2:0 jsme usnuli na vavřínech a rázem bylo vyrovnáno. Do konce poločasu se nakonec ještě podařilo zejména díky vynikajícímu výkonu Jakuba Kubečky stanovit skóre na 4:3 v náš prospěch. Druhý poločas se hrálo naplno, ale ani jeden tým už nedokázal vstřelit branku, takže jsme zvítězili rozdílem jediného gólu.

Druhé utkání sehrál SOŠ Poděbrady a domácí COP. K velkému překvapení poděbradský tým zhruba po 10 minutách první půle vedl už 5:2, což psychicky neunesl kouč domácích. Pak se však nymburští zmátořili a snížili na poločasový stav 4:5. Druhá půle nabídla gólovou přestřelku, který vyzněla lépe pro COP Nymburk. Výsledek se zastavil na 12:9 pro Nymburk.

K poslednímu zápasu nastoupilo znovu Gymnázium Nymburk proti SOŠ Poděbrady. Zprvu se hrálo velmi vyrovnaně, až zhruba v půlce prvního poločasu jsme se dostali do vedení 1:0. Pak však znovu přišla slabší chvilka a náhle jsme prohrávali 1:2. Na hřiště musel opět Jakub Kubečka, který poslal Poděbrady do kolen. Poločas skončil 5:2 pro nás. Druhá půle již byla klidnější, i když naši i poděbradští střelci zahodili několik gólovek. Zápas nakonec skončil 8:4 pro Gymnázium Nymburk.

Do třetího kola SFL tak postupuje Gymnázium Nymburk a COP Nymburk. Jako další soupeře nám los určil SZŠ Čáslav a SOU stavební Kolín. Turnaj se bude konat v termínu do 30. 1. 2012 a jeden ze čtveřice zmíněných týmu si zahraje tříčlenné finále Divize B.    

 

1. Gymnázium Nymburk                                2          2 0 0                12:7                 6

2. COP Nymburk                                           2          1 0 1                15:12               3

3. SOŠ Poděbrady                                         2          0 0 2                13:20               0

 

Tým GNBK:

Kouba, Peterka, Ryšavý – Jareš, Švach, Noll, Červ – Novotný, Hajný, Hodboď, Kubečka, Krušinský, Prokop

Lukáš Lipták

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940). 

Svět v roce založení školy

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!