Školská futsalová liga 9

Školská futsalová liga 9

Jedna velmi smolná remíza, porážka s o třídu kvalitnějším soupeřem a jedna velmi šťastná remíza, zhruba tak by se dalo shrnout naše působení ve 2.kolo SFL9. Ve čtvrtek 8.12. jsme s futsalovým týmem nižšího gymnázia vyjeli do Říčan, kde se konalo další kolo futsalového turnaje.

2.kolo SFL 9 se konalo podle totožného modelu, jako to první. Celkem čtyři týmy se utkaly systémem každý s každým, tentokrát měl postup zajištěn pouze vítěz. Úvodní duel turnaje obstaraly domácí 1.ZŠ Říčany se ZŠ Benešov (2:2). Následně nás již čekal první zápas, znovu jsme se utkali se ZŠ TGM Milovice, které jsme v prvním kole porazili 4:3. Začali jsme velmi dobře, když po pár minutách hry byl stav 2:0. Bohužel jsme do poločasu dostali kontaktní branku a následně soupeř vyrovnal. Znovu jsme dokázali zabrat a navýšili skóre na 4:2. Po hrubkách v defensivě však přišlo snížení a nakonec i vyrovnání na 4:4. V utkání jsme byli o trochu lepší, ale nekoncentrovaností jsme zápas ztratili. 

Další zápas nás čekaly Říčany. Nestačili jsme technicky, rychlostně, bojovností, prostě a jednoduše soupeř nás doslova deklasoval. Výsledek 0:9 byl pro nás nelichotivý.

Následující dva zápasy sehrála ZŠ TGM Milovice s Benešovem a pak s Říčany. Výsledky zápasů nakonec znamenaly, že závěrečný zápas s Benešovem mohl rozhodnout o postupu. Benešov potřeboval zvítězit a vylepšit skóre před Říčany, dokonce mezi chlapci padly i nějaké návrhy k "nepravostem".

To jsme však rázně odmítli hned v úvodu utkání, když jsme vedli 2:1. Pak nás však soupeř zatlačil, srovnal a skóre dále navyšoval. Za stavu 2:6 jsme již rezignovali a zápas využili hlavně k tomu, aby se kluci co nejvíce prostřídali. Postupně jsme však začali skóre dotahovat. Do zápasu jsme se úžasně vrátili a snad minutu před koncem srovnali na 6:6.

Z turnaje tak nakonec odjíždíme vcelku spokojeni. 1.ZŠ Říčany byla nad naše síly zcela jednoznačně, s dalšími školami jsme dokázali držet krok a být i lepší. Navíc celý kádr byl velmi mladý, z 9.tříd jsme měli pouze 3 z 12 hráčů. To je příslib do dalších let.

 

1.

1. ZŠ Říčany

3

2

1

0

21:4

7 bodů

2.

ZŠ Dukelská Benešov

3

1

2

0

3:10

5 bodů

3.

Gymnázium B. Hrabala Nymburk

3

0

2

1

10:19

2 body

4.

ZŠ TGM Milovice

3

0

1

2

8:19

1 bod

 

Družstvo: GBHN: Luňáček - Louda, Poláček, Šubrta, Haluška, Lojka, Žáček, Hylmar, Kozák, Křivský, Furgalák, Špitálník

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Svět v roce založení školy

Dohoda mezi Kubou a USA

16. únor 1903

Byla uzavřena dohoda mezi Kubou a USA, podle níž USA směly udržovat na Kubě vojenské základny. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!