Družstvo našich kvintánů postoupilo do krajského kola ve stolním tenise!

Družstvo našich kvintánů postoupilo do krajského kola ve stolním tenise!

V DDM Symfonie Poděbrady se konal turnaj školních družstev ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo celkem pět týmů ze čtyř středních škol (Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce A, B, SOŠ a SOU Nymburk, Gymnázium Jiřího z Poděbrad, SZŠ Poděbrady.

 

 

V mladší kategorii VI se zúčastnil pouze tým našeho gymnázia ve složení František Čamr 5QB, Tomáš Dědek 5QB a Vojtěch Drška 5QA. Chlapci tedy do slova a do písmene nenašli soupeře a automaticky postoupili do krajského kola.

Ve starší kategorii V soutěžilo pět týmů.  Hrálo se celkem pět kol systémem každý s každým.  Na prvním místě se umístil tým Gymnázia Jiřího z Poděbrad, na druhém místě skončil tým SZŠ Poděbrady a chlapci našeho gymnázia (Josef Kubálek 4A, Martin Keller 4A, Matěj Prášil 7MB, Jan Raška 3A) obsadili třetí místo.

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!