Sportovní úspěchy našich studentek na mistrovstvích České republiky

Sportovní úspěchy našich studentek na mistrovstvích České republiky

Máme vždy radost, když se našim studentům daří i v mimoškolních aktivitách a můžeme o tom informovat. Velkého sportovního úspěchu v poslední době dosáhly hned dvě naše studentky, Kateřina Mrázková a Kristýna Prokešová.

Krasobruslařka Kateřina Mrázková ze sekundy B vybojovala stříbrnou medaili na Mistrovství ČR žactva 2019 v Českém Těšíně. Kateřina trénuje pod vedením stejného trenéra, jako její starší bratr Daniel, který již zaznamenává úspěchy i na mezinárodní úrovni. Káťa již v loňském roce úspěšně reprezentovala Středočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže. Můžeme se tedy určitě těšit na další úspěchy v této elegantní sportovní disciplíně.

Atletka Kristýna Prokešová z kvarty B vybojovala svou první mistrovskou medaili na Mistrovství ČR ve vícebojích v Praze, kdy v běhu na 60m překážek, skoku vysokém, vrhu koulí, skoku dalekém a běhu na 800m získala 3303bodů a jen o dvacet bodů ji utekla stříbrná medaile. Kristýna nyní zahájila přípravu na letní sezónu, kdy se bude ucházet o účast na MČR ve venkovních vícebojích i individuálních disciplínách a čeká ji i kvalifikace na Letní olympiádu dětí a mládeže.

Oběma našim studentkám a výborným sportovkyním gratulujeme a držíme palce do dalších sportovních soutěží.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!