Sportovní den NG - 15.6.2022

Sportovní den NG  - 15.6.2022

Za krásného, letního počasí byl ve středu 15. června 2022 pořádán „Sportovní den“.  Studenti prim až kvart měli možnost užít si dopoledne v nádherném prostředí areálu „Veslák“ v Nymburce.  Různé sporty a aktivity ( míčové hry, florbal, frisbee, disk golf, ringo, softbal, pétanque), včetně tréninků na dračích lodích, dávaly možnost svobodné volby a radosti z pohybu. Nechyběla ani chvilka relaxace a občerstvení.

Na tomto místě děkujeme organizátorům, učitelům i studentům za aktivní průběh a všem přejeme krásné a sportovní léto!

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.