Okresní přebor škol v šachu 2014

Okresní přebor škol v šachu 2014

 

Jako každý rok, tak i letos se dva naše týmy zúčastnily okresního přeboru škol v šachu v DDM v Nymburce.

 

     V kategorii středních škol jsme nastoupili v sestavě Lukáš Hučík, Kherlen Batkhurel, Dominika Tanglová a Bořivoj Kolář, který se střídal s Lukášem Bastiánem. Před prvním kolem vládla pohodová atmosféra narušovaná jen neustálým poučováním rozhodčího, přitom minimálně dva z nás jsou sami rozhodčími. Po příjezdu poděbradského gymnázia bylo jasné, jak to vše dopadne. Jelikož byli oslabeni o nejsilnějšího člena Tadeáše Baláčka, první deska byla jasně naše. Na druhé to bylo velice vyrovnané, třetí byla ještě jasnější než první. Na čtvrté bylo jen otázkou času, zda to naši hráči uhrají. Ale čekalo nás nemilé překvapení. Tentokrát to nebyl duel gymnázií, ale přijela i zemědělská škola, taktéž z Poděbrad. První kolo jsme relativně snadno vyhráli 4:0, avšak Bořivoj na poslední šachovnici nám hrál na nervy. Po deseti minutách získal pěknou kombinací dámu, ale nedokázal dát mat a tak raději shodil soupeře na čas jen s jedinou vteřinou více. Druhé kolo jsme měli volno, zatímco se odehrával bouřlivý duel mezi poděbradskými týmy. Po dohrání jsme dostali další poučení od rozhodčího a zasedli jsme za šachovnice. Došlo ovšem k menšímu nedorozumění, když se zemědělka sbalila a odjela pryč, ačkoli před sebou měla ještě tři kola. Dvě s námi – my si s nimi ani nezahráli – a zbývající odvetu s poděbradským gymnáziem. Takto jsme tedy odehráli jen dvě kola a ostatní bylo kontumováno. Naše poslední kolo už bylo napínavější. Na první desce Lukáš přehlédl kombinaci a dostal se do remízové pozice. Na druhé Kherlen bohužel na přehlédnutí doplatil a prohrál, ale třetí a čtvrtá šachovnice s přehledem opět vyhrály. Tentokrát na čtvrté nehrál Bořivoj, ale Lukáš, výsledek 3,5:1,5. Po konci hraní pak zavládla uvolněnější atmosféra a přešlo to spíše v basketbalový zápas. Ale naše nadšení po chvíli přerušilo vyhlášení výsledků. Bylo jasné, jak to dopadne už před zahájením, ale formality se nedaly vypustit. Byla nám předána cena za první místo a jsme mohli setrvat a nadále hrát přátelské partie.
     Za kategorii druhého stupně nastoupili M. Novotný, Hora, Čamr a Valenta. Po vydatných bojích Novotný uhrál jeden bod, Hora se také držel při zemi a uhrál též jeden bod, Čamr překonal své spolubojovníky a vydobyl si dva body a Valenta se držel svých předchůdců a vybojoval také jeden bod. S tímto výkonem se umístili na třetím místě za gymnáziem z Poděbrad s deseti body a Sadskou s osmi body. Za nimi zůstala jen ZŠ Tyršova, která sem přijela jen na zkoušku bez nároku na umístění.
     Hodnotím tento přebor jako dosti úspěšný, škoda jen, že se nepodařilo postoupit našim mladším spolužákům.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 7. 3. 1931 v Nymburce. Je jedním z nejslavnějších hráčů české basketbalové historie.

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!