Republikové finále v přespolním běhu

Republikové finále v přespolním běhu

Ve středu 22. 10. se v Hradci Králové konalo republikové finále v přespolním běhu. Naši školu se vydalo reprezentovat družstvo dívek vyššího gymnázia (kategorie V.), které si účast vybojovalo jasným prvenstvím na krajském kole v Kolíně.

Republikové finále se konalo v lokalitě Stříbrné rybníky u Hradce Králové, organizaci zajišťovala společnost BK Tour. Během dopoledních hodin se do místa startu sjeli vítězové všech krajských finále z celkem čtyř kategorií. Družstvo Gymnázia Nymburk tvořila pětice ve složení Martina Šuková, Katka Procházková, Anežka Nováková, Agáta Čechová a Bára Králová. Starší dívky čekala trať dlouhá 3 150m, tedy přesně dva okruhy kolem areálu rybníka. Soupeřkami jim byly v nejednom případě biatlonové či triatlonové reprezentantky, běžkyně na lyžích a jiné výborné sportovkyně. Naše družstvo se však rozhodně neztratilo. Po prvním z okruhů jsme měli většinu děvčat v první velké skupině, následně se však malinko propadly, takže v celkovém součtu jsme obsadili 7. místo. To se dá rozhodně považovat za dobrý výsledek, dalších sedm krajů zůstalo za námi. Vítězství v námi obsazené kategorii vybojovaly dívky z Gymnázia Letohrad, druhý skončil Třinec, třetí místo jablonecké gymnázium.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Svět v roce založení školy

Ritchie: náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici

23. duben 1903

Britský ministr Charles Th. Ritchie zveřejnil spolu s rozpočtem na rok 1903/1904 (143 954 000 liber šterlingů) náklady na jihoafrickou válku a čínskou expedici:

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!