Republikové finále v basketbalu 3x3

Republikové finále v basketbalu 3x3

Může jedna škola obsadit současně první a druhé místo v republikovém finále basketbalu 3x3? Může! A která škola to je? No přece Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce!

Čtěte reportáž přímého účastníka!

Republikové finále v basketbalu 3x3
pro nás začalo ve středu 15. 10. v 6:15 na nádraží v Nymburce. Po čtyřhodinové cestě do Jindřichova Hradce a po slavnostním zahájení se konečně začalo hrát. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti, ze kterých se dále postupovalo do vyřazovacích bojů. První den se hrály 4 zápasy o umístění ve skupině.

Naše "Áčko" (Theo Dlugoš, Paťo Sarna, Adam Bubeník a Marťa Kolář) neprohrálo ve skupině ani jednou, to znamená, že si zajistili snažší pozici pro postup do semifinále a následně do finále. B tým (Martin Šiler, Miky Vitek, Luky Nečas a Eda Kotásek) měl také skvěle našlápnuto, ale bohužel v posledním zápase ve skupině zaváhal, když se nechal porazit od slabších Litoměřic, což trochu zkomplikovalo jejich postup do dalších fází turnaje.
Po ubytovaní a večeři se nám naskytla šance jít na zápas české nejvyšší mužské ligy - domácího Jindřichova Hradce proti Kolínu.
Ve čtvrtek se hrálo o vše. Áčko postoupilo přes Novou Paku hladce do semifinále.
Béčko kvůli chybě pořadatelů mělo po výhře nad Jihlavou hrát proti našemu A týmu už v semifinále, ale naštěstí se díky našemu trenérovi Kubovi Růžičkovi podařila vyřešit vzniklá pořadatelská chyba, a tak naše gymnázium znovu získalo možnost hrát republikové finále s oběma týmy. Ty se potkaly ve finále, po tom co B tým postoupil přes Brno v napínavé koncovce a co Áčko lehce porazilo Děčín. Finále se hrálo v pohodové náladě, A tým šel rychle a snadno do vedení, které si pohlídal. Konečný výsledek finále byl 18:9 pro A tým. Takže Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce obsadilo nejlepší možné umístění a to 1. (A tým) a 2. (B tým) místo, plus to, že zároveň probíhaly individuální dovednosti ve střelbě. Nymburský Eda Kotásek proměnil 8 z 10 pokusů a vyhrál soutěž v trojkách.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek OBE (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!