Proklaté druhé místo v okresním finále ve florbale

Proklaté druhé místo v okresním finále ve florbale

V úterý 12.12. se v tělocvičnách ZŠ RAF Nymburk konalo okresní finále florbalové soutěže pro kategorii IV., tedy pro žáky z 8. a 9. tříd ZŠ a NG. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 škol, mezi nimi i ambiciózní tým Gymnázia B.Hrabala v Nymburce. 

Základní kolo turnaje se odehrálo ve čtyřech skupinách, ze kterých vítěz postupoval přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí tým potom do osmifinále. Naším prvním soupeřem byla ZŠ Juventa Milovice, se kterou jsme si vcelku bez potíží poradili. Konečný stav byl 6:1. Druhý duel jsme sehráli se ZŠ TGM Poděbrady, která naopak nám uštědřila lekci z nasazení, tvrdé a produktivní hry. Výsledek byl 1:5. Následovalo osmifinále s ZŠ Městec Králové. V tomto utkání již šlo o postup nebo o konec v turnaji. Nakonec jsme těsně zvítězili 3:2 a postoupili do čtvrtfinále. Zde byla naším soupeřem ZŠ Komenského Nymburk. Možná o něco florbalovějšího soupeře jsme se štěstím porazili 2:1 a postupovali dále.

Semifinálové duely se odehrály mezi Gymnáziem Jiřího z Poděbrad a námi, druhý zápas byl ZŠ Semice vs. ZŠ TGM Poděbrady. Derby mezi gymnázii jsme nakonec zvládli a po výsledku 4:1 postoupili do finále.

Finále se nakonec odehrálo mezi stejnými soupeři jako v loňském roce. ZŠ Semice v loňském roce turnaj vyhrály, takže byly mírnými favority. 

Zápas jsme nezačali dobře a brzo inkasovali. Překonat golmana Semic se nám za celý zápas nepodařilo, navíc jsme ještě třikrát inkasovali. Výsledek 0:4!

I přesto patří všem hráčům pochvala za vzornou reprezantaci, někteří z chlapců zde dokázali již třikrát skončit druzí, bohužel první místo pro nás stále zůstává zakleté.

Tým GBHN: Slaba - Hylmar, Bejbl, Tomášek - Matěj, Toman, Blažek - Strolený, Skořepa, Kozák. 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Svět v roce založení školy

17. květen 1903

Američanka Agne Woodová zaběhla v Poughkeepsie (stát New York) 220 yardů za 30,6 s. Byl to první registrovaný světový rekord v běhu žen.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!