Pozvánka na šachový turnaj!

Pozvánka na šachový turnaj!

Mezinárodní velmistr David Navara v Nymburce!

Na letošní ročník, který se opět koná pod záštitou starosty města Nymburk Ing. Tomáše Macha, Ph.D., je již přihlášen nejlepší český šachista posledního desetiletí mezinárodní velmistr David Navara, zajímavý bude určitě jeho souboj s vycházející hvězdou našeho šachu mezinárodním mistrem Vojtěchem Plátem. Týden před konáním turnaje je přihlášeno již téměř sto hráčů, takže lze předpokládat, že účast bude výrazně vyšší než loni.

Čtěte více v dopise hlavního pořadatele JUDr. Sobotky a projděte si propozice, abyste věděli, jak se přihlásit. Vítáni jsou i diváci!

Ke stažení
ikonaŠachy - pozvánka
ikonaŠachy - propozice

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem. 

Svět v roce založení školy

Konference v Paříži

3. prosince 1903

Závěrečným zasedáním skončila mezinárodní zdravotnická konference v Paříži. Mj. přijala i společné dohody o opatřeních v boji proti moru, choleře a žluté zimnici.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!