Postup "17" do extraligy

Postup "17" do extraligy

Nymburští kadeti dokázali využít domácího prostředí, které jim přihrály regule soutěže a po dvou vítězstvích mohli oslavit postup do nejvyšší české soutěže sedmnáctiletých. Velkou měrou se na tomto úspěchu podílela trojice našich žáků - Patrik Sarna, Adam Bubeník a Lukáš Kosík.

V pátečním utkání si Nymburk poradil s druhým týmem skupiny B z Jihlavy 71:45. I přes občasný výpadek ve střelbě dokázali naši hráči tým Vysočiny bez problémů porazit. 

Nedělní utkání se Slavojem Vyšehrad, sestupujícím  z letošní extraligy, bylo hodně nervózní z obou stran. Mírné vedení hostů na začátku třetí čtvrtiny se jim nepodařilo navýšit, a tak jsme stále drželi reálnou šanci vítězství. Odpovědnost okamžiku nejvíce svazovala ruce střelcům na obou stranách jak při nájezdech, tak při střelbě trestných hodů. Během celé třetí čtvrtiny jsme se v po mírných krůčcích přibližovali, až jsme na začátku poslední čtvrtiny vyrovnali na 48:48. Tím náš tlak neskončil a dvěma koši jsme se dostali do vedení. Hosté během čtvrtiny se už přiblížili nejvíce na jeden bod, ale do vedení jsme je nepustili až do závěrečného hvizdu. Konečný výsledek zápasu 59:52 a postup do EXTRALIGY.

Gratulujeme!!

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!