Pohár rozhlasu - 44. ročník

14.05.2012
Pohár rozhlasu - 44. ročník

V pondělí a v úterý 14.-15. května ožil po roce tartan na Tyršáku atletickým Pohárem rozhlasu. První soutěžní den zápolili chlapci a dívky kategorie III (primy a sekundy), o den později kategorie IV (tercie a kvarty).

V mladší kategorii zvítězily dívky Gymnázia Nymburk. Jako jediné družstvo naší školy zaslouží velikou gratulaci za postup do krajského kola, o který se zasloužily: Tereza Pazderová, Anna Doležalová, Eliška Doležalová, Tereza Salavová, Markéta Osifová, Agáta Čechová, Tereza Velechovská, Jeleňová Laura, Sloupová Tereza, Valentová Eva a Šimonová Alexandra.

                Mladší chlapci naší školy vybojovali páté místo. Družstvo tvořili žáci: Jakub Klíma, Petr Jirout, Jakub Rejda, Robin Švarc, Jakub Růžička, Václav Jisl, Jaroslav Hodboď a David Volák.


Starší chlapci závodili s velkými ambicemi na celkový výsledek, ale protože ne vždy se jim podařilo zopakovat výsledek na hranici osobního maxima, obsadili v konkurenci 15 škol páté místo. Sestava: Vít Müller, Marek Fabián, Vít Špicar, Přemek Moník, Vít Paulík, Lukáš Kolbaba, Dan Tringela, Honza Křepela, Milan Nekolný a Dominik Renč.

                Kategorii starších dívek reprezentovaly: Brettová Sabina, Stehnová Tereza, Štětková Lenka, Kochová Anežka, Hradilová Eliška, Goerojová Kristýna, Vávrová Kateřina, Runštuková Nikola a Poláčková Michaela. Dívky statečně bojovaly, ale na lepší než šestou příčku jejich výkony nestačily.

Ke stažení
ikonaMladší-Pohár rozhlasu
ikonaStarší-Pohár rozhlasu

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1946.

Narodil se r. 1926 v Praze. Promoval na lékařské fakultě UK v r. 1952. V letech 1952 - 1956 působil jako lékař v nymburské nemocnici. Do r. 1968 byl přednostou odd. urologie v Kolíně,

Svět v roce založení školy

Josef Augusta

17. březen 1903

Narodil se Josef Augusta (…4. 2. 1968), český paleontolog. Spolu se Z. Burianem vytvořil paleontologické rekonstrukce velice populární v ČSR i zahraničí.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!