Pohár Josefa Masopusta: rozpačitý výkon a konec v okresním kole

Pohár Josefa Masopusta: rozpačitý výkon a konec v okresním kole

V úterý 18.4. se konalo okresní kolo Poháru Josefa Masopusta pro střední školy. Akce byla pořádána na hřišti Bohemia Poděbrady a zúčastnilo se celkem pět škol. Domácí celky Gymnázium Poděbrady, HŠ Poděbrady a SZeŠ a SOŠ Poděbrady doplnilo nymburské gymnázium a SOŠ a SOU Nymburk. Hrálo se systémem každý s každým, 1x 20 minut. Pouze vítězné družstvo mělo právo postupu do krajského kola.

Do úvodního utkání dne jsme nastoupili proti SZeŠ Poděbrady a hned od úvodních minut jsme měli jasnou převahu. Skóre otevřel Lukáš Kolbaba a následně jsme přidali ještě čtyři zásahy, tedy 5:0. Následovala delší pauza, pak zápas proti rivalovi SOŠ a SOU Nymburk. Utkání bohužel skončilo fiaskem. Naše hra byla bez pohybu, nápadu i dravosti, navíc si smolné chvilky vybral náš brankář. Po první kuriózní brance jsme obdrželi další, spíše trapnou. Na závěr se ještě soupeř trefil z přímého kopu. Výsledek 0:3 zcela odpovídal našemu nasazení i umu. Třetí utkání jsme sehráli s HŠ Poděbrady. Znovu jsme byli schopni kombinovat, využívat prostor a brzy jsme vedli 1:0. V závěru utkání ještě zvýšil Jakub Klíma na 2:0. Vzhledem k výsledkům dalších utkání měl o vítězi rozhodnout závěrečný zápas, tedy duel mezi gymnázii. Bohužel opět nebyla naše hra úplně ideální, i když snaha vidět byla. Soupeř byl silnější a po většinu utkání jsme se jen bránili. Nakonec padla i branka, kterou jsme bohužel obdrželi my. Výsledek tedy 0:1.

Celkově jsme tedy dvakrát vyhráli, dvakrát prohráli, což stačilo na 4. místo.

1

Gymnázium Poděbrady

4

2

2

0

5:2

8 bodů

2

HŠ Poděbrady

4

2

1

1

5:2

7 bodů

3

SOŠ a SOU Nymburk

4

2

1

1

6:5

7 bodů

4

Gymnázium B.Hrabala Nymburk

4

2

0

2

7:4

6 bodů

5

SZeŠ Poděbrady

4

0

0

4

2:12

0 bodů

 

Tým GBHN: Plaček - Vlach, Dvořák, Kolbaba, Zoubek, Koniuk, Trnečka Jakub, Veselý, Ndhazabato, Němec, Mojžíš, Procházka, Kurka, Raška, Bodnár, Klíma

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Svět v roce založení školy

Vynález elektrokardiografu (EKG)

3. listopad 1903

Holanďan Wiliem Einthoven veřejně předvedl jím vynalezený elektrokardiograf.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!