Pohár J. Masopusta: nevydařený výkon a ostuda při kvalifikaci o republikové finále

Pohár J. Masopusta: nevydařený výkon a ostuda při kvalifikaci o republikové finále

Ve čtvrtek 7. 5. se tým Gymnázia B. Hrabala v Nymburce zúčastnil kvalifikace o republikové finále Poháru Josefa Masopusta 2015. Jednalo se o jeden z pěti turnajů v republice, na každé z těchto kvalifikací pak startovala tři družstva. Po úspěšně zvládnutém krajském kole jsme potají doufali v úspěch i v Plzni.

V 6 hodin ráno jsme se vydali rychlíkem směr Praha a následně Plzeň. Přibližně v 10h jsme byli na místě a zanedlouho nás čekal první zápas s domácí SPŠ dopravní Plzeň. Turnaj se konal v parádním areálu sportovní základní školy Viktorie Plzeň, bohužel na umělé trávě, na kterou nejsou nymburští příliš zvyklí. Vzhledem k úrovni turnaje se dali očekávat soupeři na mnohem vyšší úrovni, ovšem opak byl pravdou. Tým Plzně byl jen o malinko lepší, i když většinu zápasu měl převahu. Už to začínalo vypadat, že skóre skončí 0:0, když však přišla naprosto nepochopitelná minela. Centr před bránu zhruba ze 40 metrů skončil za zády našeho brankáře, který podklouzl a k naprosto snadnému chycení míče se vůbec nedostal. Bohužel i to se může stát, každý má nárok na chybu. V úplném závěru zápasu, když už jsme vrhli všechny síly do útoku, přišel druhý, taktéž kuriózní gól. Obránce zachraňoval míč před prázdnou bránou, ovšem svým odkopem trefil nešťastného brankáře, od kterého míč putoval za brankovou čáru. Výsledek prvního zápasu 0:2. Fotbalové štěstí při nás bohužel nestálo. K druhému utkání jsme nastoupili po krátkém odpočinku, soupeřem nám byl SPŠ a VOŠ Písek. Tým Písku vypadal výrazně fotbalověji než Plzeň, přesto hra byla vcelku vyrovnaná a dostávali jsme se i do šancí. Ty jsme bohužel neproměnili, a tak přišel trest. Po rohovém kopu se Písek trefil poprvé. Naši hráči reklamovali nejprve aut a následnou ruku jednoho ze soupeřů, ovšem rozhodčí jim za protesty udělil žlutou kartu. Studenti našeho prestižního gymnázia však následně zvolili vskutku geniální taktiku jak si rozhodčího naklonit na svou stranu. Průběžně ho zasypávalii sprškou nadávek, označující různé tělesné orgány, doufajíc, že se muž s píšťalou zázračně zlepší. Nezlepšil! Po gólu na 0:2 a 0:3 naprosto nereagoval na signalizaci pomezního, přešel faul na našeho hráče a inkasovali jsme na 0:4. Následně ještě jeden z našich hráčů ocenil jeho výkon potleskem a byl vyloučen. Nutno podotknout, že rozhodčí skutečně udělal během zápasu několik chyb, ovšem chování našich hráčů k němu, ale i k některým svým spoluhráčům je úžasnou ukázkou kvality a úrovně studentů naší školy. Naši soupeři ze středních odborných škol a učilišť by se od nás mohli učit.

Obě utkání jsme tedy prohráli, nevstřelili ani jednu branku a šest jich inkasovali. Jeden z hráčů našeho týmu po zápase s Pískem trefně poznamenal: „Předvedli jsme se v tom nejlepším možném světle“. A jak hodnotili nevydařený výkon naši hráči? Míč byl příliš měkký, proto jsme zřejmě nevstřelili jedinou branku, navíc oba poločasy foukal velmi silný vítr, vždy proti našim hráčům. Sudí byli naprosto neschopní a navíc celé město Plzeň je naprosto divné. 

Závěrečné utkání mezi Plzní a Pískem skončilo 2:0 pro domácí, a tak se na republikové finále vydá SPŠ dopravní Plzeň.

 

Tabulka:

1. SPŠ dopravní Plzeň                                  2    2 0 0         4:0         6 bodů

2. SPŠ a VOŠ Písek                                     2     1 0 1         4:2         3 body

3. Gymnázium B. Hrabala v Nymburce           2      0 0 2         0:6         0 bodů

 

Tým Gymnázia B.Hrabala v Nymburce: Plaček - Němec, Dvořák, Keller, Jareš - Moník, Mejzr, Kubálek, Raška - Šnajdr, Klíma - Kolbaba, Bodnár, Pokorný

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1924.

Narodil se 16. 11. 1905. Byl středoškolským profesorem českého a německého jazyka.

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!