Penalty rozhodly! Okresní kolo poháru Josefa Masopusta vyhrál tým naší školy!

23.09.2015
Penalty rozhodly! Okresní kolo poháru Josefa Masopusta vyhrál tým naší školy!

Za chladného počasí s příměsí lehkého deště, se na nymburském „Vesláku“ sešlo ve středu 23. 9. 2015 celkem 6 fotbalových týmů středních škol a gymnázií, přihlášených na okresní kolo Poháru Josefa Masopusta.

Gymnázium Bohumila Hrabala reprezentovali tito studenti:

Martin Keller, Marek Šnajdr, Petr Plaček, Štěpán Jareš, Patrik Mejzr, Josef Kubálek, Jakub Klíma, Jan Raška, Tomáš Dvořák, Jan Holý, Jan Touš, Lukáš Kolbaba, Tomáš Dědek a Kristián Bodnár.

Úvodní los nebyl až tak příznivý, ale na druhou stranu sliboval aktivní hru s nejasným výsledkem.

Prvním soupeřem bylo družstvo Gymnázia Poděbrady, které jsme „udolali“ s výsledkem 2:0. Góly vstřelil L. Kolbaba a M. Šnajdr.

Druhý tým SOU Nymburk byl herně rovnocenný a tak dopadl i výsledek celého zápasu. Do tabulky byl zapsán výsledek 1:1. Jediný gól za naše družstvo vstřelil Marek Šnajdr, který  si bohužel přivodil zranění kolene a turnaj pro něj v dané chvíli skončil.

Třetím soupeřem v základní části byl tým Zemědělské školy Poděbrady. Naši soupeři již od začátku neměli sil a to se podepsalo i na výsledku. Hravě do branky padly čtyři góly. Střelci: M. Keller 2x , P. Mejzr a Š. Jareš.

Ve finálovém souboji se naše družstvo opět postavilo proti SOU Nymburk. Obě družstva již dohnala únava z předchozích utkání a tak bylo dlouhou dobu výsledek nejasný a na pořad přišla závěrečná penaltová bitva!

Štěstí stálo při nás a postupně vítězné branky vtřelili: Š. Jareš, J. Raška a M. Keller.

Náročné okresní kolo je dohráno, ale chlapci se mohou těšit z postupu do kraje, které bude pořádat jedna z fotbalových velmocí – Mladá Boleslav.

Poděkování za podané výkony a gratulace k postupu všem!

Michal Hrstka

Fotogalerie turnaje

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Svět v roce založení školy

2. listopad 1903

Došlo k dohodě ve španělské stávce horníků: 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!