Orion Florbal cup dívek

Orion Florbal cup dívek

Dnes 31. 10. se v hale ZŠ Komenského uskutečnil florbalový turnaj dívek - Orion cup. Zúčastnily se ZŠ Loučeň, ZŠ Městec Králové, ZŠ Komenského a družstvo naší školy.

Před první utkáním jsme se důkladně rozcvičily a psychicky připravily na mnohem lepší soupeře, ze kterých jsme měly velký respekt. V prvním zápase jsme se utkaly s dívkami z Městce Králové. Byly to opravdu silné soupeřky a neměly jsme proti nim moc šancí. Dopadlo to 10:0. Poté jsme se setkaly s dívkami z Loučeně. Měly jsme z nich strach, ale dopadlo to lépe, než jsme čekaly. Naše obrana jako zázrakem zesílila, ale i tak jsme prohrály. Ze zápasu jsme měly mnohem lepší pocit. Loučeň vyhrála 4:0. Poslední zápas s dívkami ze školy Komenského měl vše rozhodnout. V prvním poločase jsme daly jeden gól. V druhém poločase jsme od dívek získaly odezvu - jeden gól, avšak zanechaly jsme chladnou hlavu a nakonec vyhrály 4:1. Okresní přebor vyhrála opět ZŠ Městec Králové, druhé místo obsadila ZŠ Loučeň, třetí jsme skončily my a na čtvrtém místě skončila ZŠ Komenského.

Měly jsme ze sebe skvělý pocit, že jsme neskončily poslední jako v minulém roce, a těšíme se, až si příští rok zase zahrajeme.

Naši školu reprezentovaly: Alžběta Galčíková, Eliška Prášilová (1PB), Barbora Bičáková (1PA), Klára Malá, Tereza Pazderová (2SB), Michaela Poláčková, Eliška Galčíková a Kateřina Burjánková (4KB).

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1956.

Narodil se 23.1 1939. Absolvoval Fakultu strojního inženýrství ČVUT v Praze. Během studia byl pedagogickým asistentem.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Uvěznění Poláků

26. duben 1903

Carské úřady uvěznily ve Varšavě 82 Poláků za účast v národní demonstraci.

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.