Orion Florbal cup dívek

Orion Florbal cup dívek

Dnes 31. 10. se v hale ZŠ Komenského uskutečnil florbalový turnaj dívek - Orion cup. Zúčastnily se ZŠ Loučeň, ZŠ Městec Králové, ZŠ Komenského a družstvo naší školy.

Před první utkáním jsme se důkladně rozcvičily a psychicky připravily na mnohem lepší soupeře, ze kterých jsme měly velký respekt. V prvním zápase jsme se utkaly s dívkami z Městce Králové. Byly to opravdu silné soupeřky a neměly jsme proti nim moc šancí. Dopadlo to 10:0. Poté jsme se setkaly s dívkami z Loučeně. Měly jsme z nich strach, ale dopadlo to lépe, než jsme čekaly. Naše obrana jako zázrakem zesílila, ale i tak jsme prohrály. Ze zápasu jsme měly mnohem lepší pocit. Loučeň vyhrála 4:0. Poslední zápas s dívkami ze školy Komenského měl vše rozhodnout. V prvním poločase jsme daly jeden gól. V druhém poločase jsme od dívek získaly odezvu - jeden gól, avšak zanechaly jsme chladnou hlavu a nakonec vyhrály 4:1. Okresní přebor vyhrála opět ZŠ Městec Králové, druhé místo obsadila ZŠ Loučeň, třetí jsme skončily my a na čtvrtém místě skončila ZŠ Komenského.

Měly jsme ze sebe skvělý pocit, že jsme neskončily poslední jako v minulém roce, a těšíme se, až si příští rok zase zahrajeme.

Naši školu reprezentovaly: Alžběta Galčíková, Eliška Prášilová (1PB), Barbora Bičáková (1PA), Klára Malá, Tereza Pazderová (2SB), Michaela Poláčková, Eliška Galčíková a Kateřina Burjánková (4KB).

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Svět v roce založení školy

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!