Okresní přebor ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Okresní přebor ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Hala ZŠ Komenského hostila v úterý 16. 4. 2013 okresní přebor základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce.

Družstvo dívek tvořily: Tereza Haníková, Tereza Javůrková, Ester Novotná (4KA), Tereza Stehnová (4KB), Míša Košnářová (3TB), Tereza Skořepová a Marianna Riegerová (1PB).

Chlapci nastoupili ve složení: Vítek Špicar, Pepa Hašek, Matěj Hrouda (4KA), Jirka Szita, Lukáš Kolbaba (4KB), Martin Goerojo, Štěpán Vejvoda (3TA), Zdeněk Červinka a Jakub Klíma (3TB).

Do soutěže dívek se přihlásilo šest družstev, která byla rozdělena do dvou tříčlenných skupin, ve kterých se utkal každý s každým. Dívky naší školy ve skupině porazily ZŠ Komenského Lysá n. L. a ZŠ V. Havla Poděbrady. Ve druhé skupině zvítězila ZŠ Komenského Nymburk před ZŠ TGM Poděbrady a ZŠ Libice n. C.

Finálový zápas mezi G Nbk a Komendou zdaleka nepostrádal dramatičnost. Po sérii zkažených podání, ale i krásných, přesných a tvrdých útoků našich dívek skončil první set nejtěsnějším poměrem bodů 25:24 v náš prospěch (25. bod znamenal konec setu). Ve druhém setu naše dívky podání zlepšily a i v ostatních činnostech se jim dařilo. Výsledkem byla výhra 2:0 na sety, která znamená postup do krajského kola této soutěže. Veliká, zasloužená radost vypukla. Všechna děvčata zaslouží velikou pochvalu.

Turnaj chlapců byl soubojem čtyř škol (G Nbk, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Komenského Lysá n. L. a ZŠ TGM Poděbrady), které systémem „každý s každým“ také bojovaly nejen o vítězství, ale i o postup do krajského kola. Ve všech zápasech naši žáci předváděli kvalitní volejbal, ve kterém se velmi často objevovaly tvrdé útoky, které byly jen logickým vyústěním výborných nahrávek. Toto pojetí hry slavilo úspěch v podobě celkového vítězství. V turnaji se vystřídali všichni hráči, každý z nich má svůj podíl na postupu do dalšího kola. Všichni kluci zaslouží velikou pochvalu.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!