Okresní přebor škol v šachu

Okresní přebor škol v šachu

4. listopadu se v nymburském Obecním domě konal okresní přebor škol v šachu. V Obecním domě se hrálo z důvodu nedostatku místa v DDM (v kategorii 1. stupně ZŠ startovalo 7 družstev). Naše škola byla reprezentována jen v kategorii středních škol v sestavě Lukáš Hučík, Dominika Tanglová, Bořivoj Kolář a Lukáš Bastián. Družstvo nižšího gymnázia se turnaje neúčastnilo. Proti nám se postavily jen dvě poděbradské školy (Gymnázium Jiřího z Poděbrad a Střední zemědělská škola Poděbrady), takže naše šance, že postoupíme do krajského přeboru (postupovaly 2 týmy), byly velmi vysoké.

Jenže plány na ovládnutí turnaje dostaly trhlinu již v 1. kole, kde jsme se střetli s poděbradským „gymplem“, a které jsme prohráli 1,5 : 2,5. Na „zemědělce“ jsme si ale spravili chuť a smetli jsme ho jednoznačně 4:0. Jelikož „gympl“ porazil „zemědělku“ 4:0, tak jsme si začali uvědomovat, že budeme muset porazit „gympl“ alespoň 3:1, abychom měli poslední kolo ve svých rukou. Jenže jsme opět narazili, a tentokrát jsme prohráli 1:3. Toto skóre definitivně rozhodlo o výsledku turnaje, a poslední kolo bylo již jen pouhou formalitou, ačkoli jsme vyhráli opět 4:0. V turnaji jsme obsadili 2. místo, což nám zajistilo vstupenku na „kraj“ do Neratovic. Doufáme, že tam budeme školu budeme reprezentovat se ctí, ačkoli konkurence tam bude o dost silnější než byla zde.

Konečné pořadí:
1. Gymnázium Jiřího z Poděbrad (13,5 bodu ze 16)
2. Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce (11,5 bodu ze 16)
3. Střední zemědělská škola a Střední odborná škola Poděbrady (0 bodů ze 16)

Výsledky hráčů:
Lukáš Hučík – 3 body ze 4
Dominika Tanglová – 2,5 bodu ze 3
Bořivoj Kolář – 4 body ze 4
Lukáš Bastián – 2 body ze 4

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Svět v roce založení školy

10. květen 1903

Rakouský výnos stanovil, že innsbrucká univerzita zůstane německá. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!