Okresní přebor chlapců v basketbalu

Okresní přebor chlapců v basketbalu

V úterý 27. 11. 12 nastoupili chlapci G Nbk v hale BIOS v okresním kole  v basketbalu. Do turnaje se přihlásilo celkem 9 týmů, které byly rozděleny podle věku na dvě kategorie. Všechny zápasy se hrály na 2 x 10 minut hrubého času.

V kategorii VI.A (roč. nar. 1996-98) nastoupili naši hráči nejprve proti ZŠ Václava Havla Poděbrady. Zápas přinesl jednoznačnou výhru 67:0. Ve druhém utkání byla naším soupeřem ZŠ Komenského Nymburk. Po poločasu, kdy jsme prohrávali 12:16, se naše hra zlepšila - zápas jsme dovedli k vítězství 29:23. Tím byl splněn základní cíl - postup do krajského kola, které se koná opět v hale BIOS v Nymburce 4. 12. 2012.

Kategorii V (SŠ) obeslalo šest škol, které byly rozděleny do dvou skupin. Skupinu A poměrně jednoznačně vyhrálo družstvo SOŠ a SOU Nymburk. Ve skupině B jsme nejprve porazili Gymnázium Poděbrady - 38:27, ve druhém utkání HŠ Poděbrady - 34:20.

Vítězové skupin se utkali ve finále turnaje. Hned od úvodních minut jsme „copáky“ jasně přehrávali a zápas snadno vyhráli 52:22.

Soupiska G NBK - kat. V: Dominik Heinzl, Ondřej Horák, Martin Plešingr, Martin Vaněk, Dan Říha a Honzové Zahrádka a Mareš.

Soupiska G NBK - kat. VI.A: Lukáš Kosík, Patrik Sarna, Jan Křepela, Radek Kovač, Luka Lukaševič a Jirka Szita.

V turnaji chyběli hráči zranění a hráči, kteří plnili reprezentační povinnosti: Adam Bubeník, Matěj Svoboda, Jirka Mór, Michal Vejtruba, David Velechovský, David Kachel a Ivan Bartoš.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Svět v roce založení školy

Pomník Husa

5. červenec 1903

V Praze na Staroměstském náměstí byl položen základní kámen k pomníku M. Jana Husa.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!