Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

V letošním školním roce se okresní kolo SŠ ve volejbalu konalo ve velmi brzkém termínu, souběžně s ním proběhlo také krajské kolo v lehké atletice v Kolíně. Obě tyto události ovlivnily to, že v okresním kole startovalo méně družstev než v minulých letech. Naší školu reprezentovala celkem čtyři družstva. Dvě družstva dívek a dvě družstva chlapců. Naši chlapci i dívky obsadili 1. a 2. místo v obou kategoriích. 

V chlapecké tříčlenné skupině se hrálo každý s každým na tři vítězné sety. Turnaj zahájily prvním zápasem naše A družstvo proti ZŠ Komenského z Lysé nad Labem. A hrálo ve složení: Jáchym Křížek, Matěj Fidler, Filip Žák, Jakub Kotas, Vojta Pýcha a doplňoval je vždy jeden z hráčů z B týmu. Naši chlapci vyhráli jasně 3:0. K druhému zápasu nastoupilo naše B družstvo proti stejnému soupeři.Za B tým hráli studenti z nižšího gymnáziaFanda Vlasák, Aleš Prokop, Ondra Danzer, Tobiáš Daneš, OndraSkořepa a Petr Strolený. I oni porazili svého soupeře 3:0. V posledním zápasu ve skupině nastoupilo naše Áčko proti Béčku. Vítězem v tomto utkání, a zároveň i v turnaji se stalo naše A družstvo.

 

V  kategorii dívek se mezi sebou utkaly 4 týmy: naše A a B družstvo a dívky ze SZŠ Nymburk a ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem. Dívky hrály ve čtyřčlenné skupině každý s každým na 2 vítězné sety. Turnaj zahájilo naše Áčko:  Bětka Šichtová, Jarča Mrázová, Verča Martínková, Eliška Doležalová, Eva Valentová a Eliška Olachová a dívky z Lysé nad Labem. Zápas vyhrála naše děvčata 2:0. V dalším utkání nastoupily proti sobě dívky ze SZŠ a naše B:  Natálie Šteflová, Mariana Riegrová, tyto dvě hráčky z vyššího gymnázia doplňovaly studentky ze sekundy a tercie Bára Bohuslavová, Kája Šustrová, Mája Elišková a Kája Šilhánová. Naše mladé volejbalistky využily podpory svých dvou starších kolegyň a vyhrály v tomto vyrovnaném utkání 2:0. V dalších zápasech si pak poradily i s naším Áčkem a týmem z Lysé nad Labem a turnaj vyhrály. Naše Áčko, díky prohře s Béčkem obsadilo 2. místo. Na 3. místě skončilo družstvo ze SZŠ, bez vítězství v turnaji obsadily 4. místo dívky ze ZŠ Komenského v Lysé nad Labem.

 

Děkuji hráčkám a hráčům za předvedené výkony a vydatnou pomoc při organizaci turnaje. 

V. Martínková

 

Výsledky

chlapci

1.       místo: GBH Nymburk A

2.       místo: GBH Nymburk B

3.       místo: ZŠ Komenského Lysá nad Labem

dívky

1.       místo: GBH Nymburk B

2.       místo: GBH Nymburk A

3.       místo: SZŠ Nymburk

4.       místo: ZŠ Komenského Lysá nad Labem

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!