Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Stejně jako v loňském roce reprezentovalo i letos naší školu v okresním turnaji ve volejbalu SŠ celkem pět družstev. Tři družstva dívek a dvě družstva chlapců. Družstvo B chlapců zvítězilo ve své kategorii. V soutěži dívek vyhrálo také naše B družstvo. Bohužel jediným soupeřem v obou kategoriích byly týmy z Gymnázia Jiřího z Poděbrad, dalším školám se asi nepodařilo postavit družstva pro okresní kolo.

V chlapecké tříčlenné skupině se hrálo každý s každým na dva vítězné sety. Turnaj zahájily prvním zápasem naše A  a B družstvo. A hrálo ve složení: Jirka Szita, Radek Telvák, Eda Kotásek, Lukáš Kolbaba, a více než zdatně jim sekundovali studenti z nižšího gymnázia Tobiáš Daneš, Ondřej Skořepa a Petr Strolený. Za B družstvo proti nim nastoupili:Jáchym Křížek, Vítek Špicar, Filip Žák, Jakub Kotas, Filip Zajan, Miroslav Štafl a i tento tým doplnil tercián František Vlasák. První set byl velmi vyrovnaný, B vyhrálo 25 : 22, v druhém setu potvrdilo B své ambice na vítězství v turnaji výhrou 25 : 20.

Oba naše týmy dokázaly přesvědčivě, tedy ve dvou setech porazit studenty z Poděbrad a skončily na 1. a 2. místě.

 

V  kategorii dívek se mezi sebou utkaly 4 týmy: naše A,B a C družstvo a dívky z GJP. Turnaj zahájilo naše Áčko: Natálie Šteflová, Jarča Mrázová, Tereza Šolcová, Klára Sobotová, Verča Martínková a Saša Birndtová a Céčko: Verča Chlíbková, Míša Košnářová, Stázka Koutová,Mariana Riegrová,Tereza Skořepová a doplňovaly je studentky z primy a sekundy Bára Bohuslavová, Kája Šustrová, Mája Elišková a Kája Šilhánová. Dívky hrály ve čtyřčlenné skupině každý s každým na 20 minut. Při rovnosti stavu po ukončení časového limitu, se hrál rozhodující míč. Hned v prvním zápase bylo využito pravidlo o rozhodujícím míči po časovém limitu a A tým vyhrál 32 : 31. Do dalšího utkání nastoupilo naše B: Tereza Haníková, Kristýna Budková, Anna Doležalová, Eliška Doležalová, Eva Valentová a Eliška Olachová proti soupeřkám z Poděbrad. I v tomto utkání přišlo ke slovu pravidlo o rozhodujícím míči, naše dívky díky tomu zvítězily v poměru 31 : 30. B družstvo, pak už ovládlo celý turnaj, a bez porážky dokráčelo až k vítězství v turnaji. Díky dvěma vítězstvím obsadilo 2. místo družstvo GPJ, 3. místo díky jednomu vítězství obsadilo naše A a na 4. místě se umístilo C.

 

Děkuji hráčkám a hráčům za předvedené výkony a vydatnou pomoc při organizaci turnaje a blahopřeji k zaslouženému vítězství a postupu do krajského kola našim oběma B týmům.

 

V. Martínková

 

Výsledky

chlapci

1.       místo: GBH Nymburk B

2.       místo: GBH Nymburk A

3.       místo: GJP Poděbrady

dívky

1.       místo: GBH Nymburk B

2.       místo: GJP Poděbrady

3.       místo: GBH Nymburk A

4.       místo: GBH Nymburk C

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc.

prof. RNDr. Libor Pátý, CSc. (23. 7. 1929-11. 1. 2021), zakladatel oboru vakuové fyziky v Československu, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel Občanského fóra, náměstek ministra školství, od roku 2003 čestný absolvent nymburského gymnázia (v posledním ročníku byl 21. 2. 1948 vyloučen ze studia z politických důvodů)

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!