Okresní kolo ve volejbalu dívek

Okresní kolo ve volejbalu dívek

Dvě družstva dívek reprezentovala naší školu v okresním turnaji ve volejbalu. Obě družstva zvítězila ve své kategorii.

V postupové VI. kategorii se utkala naše děvčata ve složení: Iva Petrusová, Bára Stará, Bára Králová, Tereza Haníková, Kristýna Budková, Tereza Soukupová a Tereza Skořepová s dalšími dvěma družstvy: ZŠ Komenského Nymburk a ZŠ Václava Havla z Poděbrad. Naše družstvo tvoří členky Centra sportu, jsou tedy aktivními hráčkami volejbalu, většina z nich je i v prvním ročníku gymnázia, mají tak i věkovou výhodu proti hráčkám ZŠ. Oba tyto faktory dokázala děvčata využít a zcela přesvědčivě svůj turnaj vyhrát.

Naše druhé družstvo: Nikola Čemusová, Lenka Svobodová, Tereza Mezuliánková, Nikola Kotršálová, Kristýna Goerojová a Karolína Eliášová dokázalo zvítězit i v kategorii V., tedy mezi středními školami. Děvčata zvrátila nepříznivý stav ve třetím setu prvního zápasu, ve kterém hrála proti poděbradskému gymnáziu, a tím rozhodla i o výsledku celého turnaje, protože v následujících dvou utkáních si obě družstva hladce poradila s dalšími soupeři ve skupině: OA Lysá nad Labem a HŠ Poděbrady.

Děkuji děvčatům za předvedené výkony a blahopřeji k zaslouženému vítězství oběma týmům.

V. Martínková

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Ing. Jan Eisner

Ing. Jan Eisner (11. 4. 1911-23. 7. 1943), komunista, interbrigadista ve španělské občanské válce, popravený v Osvětimi, maturoval v roce 1929.

Svět v roce založení školy

Mezinárodní autosalon

10. prosinec 1903

V pařížském Grand Palais byl otevřen 6. mezinárodní automobilový salon, jenž předvedl nové trendy v automobilismu.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!