Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Ve sportovní hale na zimním stadionu v Nymburce se v úterý 11. 4. 2017 uskutečnilo okresní kolo základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce. Dívky v turnaji zvítězily a chlapci obsadili 3. místo.

Turnaj se hrál ve dvou šestičlenných skupinách, na čas. Každý zápas trval 12 minut. V jedné skupině hrála družstva dívek, v druhé družstva chlapců.

volleyball.cz

Družstvo dívek, ve kterém nastoupily: Kristýna Šustrová, Karolina Šustrová, Barbora Bohuslavová, Magdaléna Elišková, Karolína Šilhánová a Dominika Martínková, jasně vyhrálo všechny zápasy a získalo 1. místo.

Družstvo chlapců bylo složeno z těchto hráčů: František Vlasák, Tobiáš Daneš, Ondřej Skořepa, Petr Strolený, Vojtěch Pustý, Filip Touš, František Kadrmas, Daniel Křivský a Ondřej Danzer sehrálo dvě vyrovnané koncovky. Jednu s týmem Komendy, a druhou s družstvem JAK Lysá A. V prvním zápase dokázali naši chlapci koncovku uhrát 18:17 ve svůj prospěch. Druhá koncovka byla ještě napínavější, v základním hracím čase skončilo utkání nerozhodně 19:19, a po nervy drásající dlouhé rozhodující výměně naši chlapci prohráli 20:19, tím také ztratili šanci na vítězství v celém turnaji. O konečném pořadí rozhodoval poměr bodů, které tyto tři týmy získaly během celého turnaje.