Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Okresní kolo ve volejbalu chlapců a dívek ZŠ a víceletých gymnázií

Ve sportovní hale na zimním stadionu v Nymburce se v úterý 24. 3. 2015 uskutečnilo okresní kolo základních škol a víceletých gymnázií ve volejbalu chlapců a dívek. V obou kategoriích měla naše škola své zástupce. Družstvo dívek A, ve kterém hrály: Barbora Plachá, Kristýna Šustrová, Alžběta Šichtová, Natalie Šteflová, Veronika Žampová, Tereza Skořepová a Marianna Riegerová, jasně vyhrálo všechny zápasy a získalo 1. místo.

Družstvo B dívek, tvořené těmito hráčkami Klára Sobotová, Vendula Siblíková, Jaroslava Mrázová, Tereza Šolcová, Jana Zajícová, Veronika Martínková, Barbora Erbová, sbíralo v tomto turnaji své první herní zkušenosti. To se odrazilo i na trošku nervózním herním projevu (ach to podání), a dívky obsadily 5. místo.

 

Družstvo chlapců, které bylo oslabeno o Jáchyma Křížka a Filipa Žáka, kteří lečí zlomeninu ruku, získalo v turnaji 5. místo. Chlapci nastoupili ve složení: František Vlasák, Štěpán Senohrábek, František Čamr, Lukáš Mareš, Matěj Zikmunda, Artur Hnát, Václav Jisl.

Do soutěže dívek se přihlásilo pět družstev: 2. místo ZŠ Kostomlaty 3. místo ZŠ Komenského Nymburk. 4. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem.

Turnaj chlapců byl soubojem také pěti škol 1. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem A, 2. místo GJP Poděbrady, 3. místo ZŠ Komenského Nymburk, 4. místo ZŠ Komenského Lysá n. Labem B

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1941 s rodným příjmením Leišová.

Narodila se 19. 1. 1922 ve Všejanech a zemřela v r. 1985 v Praze.

Svět v roce založení školy

Zemřel Eduard Weyr

23. červenec 1903

Zemřel Eduard Weyr (*21. 6. 1852), český matematik.

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!