Okresní kolo v šachu

Okresní kolo v šachu

Dne 14. 11. 2012 proběhlo v DDM v Nymburce okresní kolo v přeboru šachových družstev základních a středních škol. U toho jsme samozřejmě nemohli chybět. Desetičlenná výprava těch nejnadanějších šachistů z naší školy se rozhodla, že pokud někdo postoupí, tak to budou jedině oni, a nikdo jiný.

Všem se od začátku dařilo toto heslo plnit. Vyšší gympl, povzbuzený výhrou 4-0 proti COPu, kterému již dávno odešly ty největší hvězdy, se i do další partie vrhl se vší vervou. Díky ohromné motivaci v nymbursko-poděbradském derby, kdy naším soupeřem bylo Gymnázium Jiřího z Poděbrad, se nám povedlo nachýlit pomyslný jazýček na vahách a tuto těžkou partii jsme vyhráli 3-1. Vše se prozatím vyvíjelo velice dobře. A protože naši protivníci spolu navzájem sehráli hru, která byla výsledkově spíše příznivější pro nás, tak se nám hlavou začaly honit vítězné chorály. Ale: „Neříkej hop, dokud nepřeskočíš.“ Na pořadu dne byly nyní odvety. Hráli jsme znovu se Střední odbornou školou a středním odborným učilištěm, sousedy odvedle, a opět jsme se značně přičinili o postup do krajského kola díky partii, jako na chlup stejné z prvního kola, 4-0 pro nás. Nyní bylo jasné, že jediný bodík nám stačí k prvnímu místu a tím pádem postupu do dalších bojů. Kýžený bod jsme dokonce ztrojnásobili, a tak bylo o vítězi rozhodnuto.

1. místo: Gymnázium Nymburk - 14 bodů

2. místo: Gymnázium Jiřího z Poděbrad – 9 bodů

3. místo: Střední odborná škola a střední odborné učiliště Nymburk – 1 bod

Teď už zbývalo, aby naše mladší polovička udělala svůj kus práce. V prvních třech kolech to také vypadalo velice dobře. Mladší borci si vzali příklad ze svých starších kamarádů, a první partie vysloveně ovládli. Pak ale přišel krátký útlum, který je bohužel stál lepší umístění. Proti Lysé nad Labem prohráli 1-3, a rozhodující zápas se základní školou Komenského Nymburk remizovali v poměru 2-2. Protože konkurence byla veliká, tak i ztráta těchto pěti bodů nakonec stála naše hochy postup do krajského kola. Ale pořád bylo o co hrát, a tak poslední zápas se vztyčenou hlavou vyhrálo Gymnázium Nymburk 3-1 a zajistilo si pohár a takzvanou bednu. Nutno podotknout, že obstáli v obrovské konkurenci, kdy se v jejich skupině zúčastnilo veliké množství škol, konkrétně sedm, ale do kraje se naneštěstí nepodívají.

1. místo: Základní škola Komenského Lysá nad Labem – 23 bodů

2. místo: Základní škola Komenského Nymburk – 17,5 bodu

3. místo: Gymnázium Nymburk – 15 bodů

Účastníci:

VG: Kherlen Batkhurel (2.A), Nikola Čemusová (1.A), Lukáš Hučík (5QA), Jakub Tázler (7MA), David Žigmund (8OB)

NG: Lukáš Bastián (4KA), Jan Brzák (4KB), Martin Novotný (2SB), Vojtěch Tázler (4KB), František Zajíc (4KB)

 

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1944.

Narodil se 19. 4. 1925. Vystudoval Fakultu spec. nauk ČVUT v Praze.

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!