Okresní kolo v přespolním běhu na Ostrově

Okresní kolo v přespolním běhu na Ostrově

V pondělí 11.10. se po dlouhé covidové pauze opět konala sportovní akce pro žáky základních i středních škol. Jednalo se o poměrně populární a hojně obsazovaný přespolní běh. Organizace letošního okresního kola se nakonec ujalo naše gymnázium, vystřídali jsme tak své kolegy z Lysé nad Labem, kteří již uspořádali mnoho ročníků minulých. 

V ranních hodinách jsme se sešli na atletickém stadionu Nymburk, kde proběhla prezentace družstev. Následně jsme se již přesunuli do prostorů nymburské Rémy a přilehlého lesoparku, kde závod probíhal. O zajištění trati se postarali žáci zejména 5QB a 4A, kterým za to patří velké poděkování. Výsledkový servis a organizaci v cíli skvěle zvládali a velmi nám pomohli studenti z 8OA. Také jim velmi děkujeme. Role startéra a časoměřiče se ujal pan učitel Nedbal, výpočetní techniku a zpracování výsledků měl na starosti pan učitel Mokrý

Nejprve se na start postavila děvčata v nejmladší kategorii III., tedy 6. - 7. třída ZŠ. V konkurenci celkem 14ti škol jsme skončili na 9. příčce, vítězi se staly dívky ze ZŠ Václava Havla Poděbrady.

Následoval závod dívek kategorie IV. (8.-9.třída), které měly trať shodnou jako dívky mladší, tedy cca 1650m. Zde jsme vybojovali pěkné 5. místo, vítězství vybojoval tým ZŠ Komenského Nymburk.

Početně nejobsazenější byla kategorie chlapců kategorie III., startovalo celkem 80 závodníků. Vítězství vybojoval opět tým ZŠ Komenského Nymburk, naši kluci doběhli na 8. místě.

Nejlépe se nám povedl závod chlapců kategorie IV. (tedy 8.-9. třídy). Tým gymnázia obsadil druhé místo za ZŠ Juventa Milovice, 

Všechny vítězné týmy ZŠ tak zamíří dne 14.11. na krajské kolo do Příbrami.

 

Zhruba od 11h pak pokračovala akce závody středních škol.

Na trať se nejdříve vydaly dívky, které čekalo cca 3500m nymburským Ostrovem. Po velmi vyrovnaném boji nakonec zvítězili dívky Gymnázia Jiřího z Poděbrad před naším týmem.

Posledním závodem byl závod chlapců na 5000m, který ovládl náš atlet Jakub Šantavý. V kategorii týmů však 1. místo obsadili běžci z SOŠ a SOU Nymburk.

 

Všem zúčastněným školám děkujeme a gratulujeme k pěkným sportovním výkonům. Zároveň děkujeme všem studentům našeho gymnázia za skvělou pomoc s organizací. 

 

Díky práci fotografa Františka Vlasáka z 8OA se ve fotogalerii může najít téměř každý běžec či běžkyně.

odkaz: https://vklasi.rajce.idnes.cz/Prespolni_beh_11.10.%2C_okres_Nymburk/

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

07.10.2021

Beseda s významnou absolventkou školy se uskuteční ve čtvrtek 21. října 2021 od 18 hodinPodrobnosti

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Hana Burianová

Hana Burianová (*1986), rozená Miškovská, někdejší tisková mluvčí prezidenta Miloše Zemana, maturovala na Gymnáziu Nymburk v roce 2005.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
26.09.2021

Ve čtvrtek 23.9.2021 se do Prahy vypravili i naši francouzštináři z obou septim. Jejich návštěva měla několik cílů. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu