Okresní kolo v basketbalu chlapců NG

Okresní kolo v basketbalu chlapců NG

       Ve čtvrtek 6. března 2014 nastoupila nejmladší chlapecká basketbalová družstva naší školy v hale ZŠ Komenského Nymburk do bojů o postup z okresního kola této soutěže do kola krajského.

      V kategorii III (AND1 CUP) reprezentovali žáci z prim, kteří byli doplněni jedním žákem sekundy. Družstvo tvořili: Ondřej Laš, Jan Pavlíček, Tomáš Urbánek, Lukáš Urbánek a Dominik Filip. Tato pětice hráčů absolvovala celý turnaj bez možnosti střídat, v porovnání se soupeři byli naši hráči mladší, výrazně menší a fyzicky slabší. Do turnaje se přihlásila pouze tři družstva – G Nbk, ZŠ Komenského Nbk a Gymnázium Poděbrady. Hrálo se systémem každý s každým, naši hráči po dvou prohrách obsadili třetí místo. Do KK postoupila pořádající Komenda.

        Ve starší kategorii IV (tercie+kvarty) byla soupiska početnější: 4KA – Martin Šiler, Jan Krumpolec, Jan Zavadil, Martin Goerojo, 3TB – Lukáš Mareš, 4KB – Robin Švarc, 3TA – Petr Pavlíček. Již první pohled na soupisku naše chlapce v turnaji favorizoval. V kokurenci 4 týmů hráči naší školy s přehledem porazili všechny soupeře a zaslouženě postoupili do KK, které se hraje opět v Nymburce - již 18. 3. 2014. Na druhém místě skončila ZŠ Komenského Nymburk, se kterou jsme sice v poločase prohrávali o 2 body, ale konečný výsledek byl 51:38 v náš prospěch. V boji o 3. místo porazilo poděbradské gymnázium ZŠ TGM Poděbrady.

Aktuální informace

30.04.2021

Od pondělí 3. 5. 2021 je umožněn "rotační" návrat žáků nižšího G do školy🍀🍀🍀.

V pondělí zahájí výuku ve škole primy a sekundy. Rodiče i žáci budou informováni o podmínkách a pravidlech emailem v pátek 30. 4.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Svět v roce založení školy

Venezuelská krize

8. únor 1903

Ve Washingtonu skončila konference věnovaná venezuelské krizi. 

Nejčtenější

19.04.2021

 

 

V sobotu 17. dubna 2021 zemřela po krátké těžké nemoci naše kolegyně paní Jana Jeníková.

celý článek
28.04.2021

Přijali jsme Školní výzvu Běhu pro Paměť národa 2021!

"Běh nás vede k vytrvalosti, sebepoznání, překonávání sám sebe. Stejně tak nás k tomuto inspirují příběhy našich pamětníků." Tolik motto pořadatelů. 

 

celý článek
13.04.2021

Vítězství Štěpána Klíra z 4KB v krajském kole MO!!!

Matematická olympiáda probíhá v letošním školním roce online formou. Soutěžicí řeší zadané úlohy doma a řešení posílají formou fotek a scanů. V krajském kole se celkem sešlo 74 úspěšných řešitelů z okresních kol.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!